Zdraví & sport

Při sedavé práci často můžete trpět bolestmi zad. Poradíme vám, jak se jich zbavit

pixabay.com

Mnozí lidé trpí kvůli svojí profesi bolestmi zad. Někteří to tak mají například kvůli vysokému fyzickému přetížení, ale mnohem častěji je bolest zad způsobovaná jenom sedavou prací bez možnosti se pořádně procvičit. Spojit totiž práci, cvičení a rodinu dohromady je téměř nemožné a spousta lidí se tak k nutnému kompenzačnímu cvičení nedostane. Dnes vám dáme pár triků, jak s bolestí zad bojovat i když máte sedavou práci.

Jednou za čas se zvedněte a protáhněte

Jakmile sedíte, tak nepřirozeně ohýbáte svoji páteř. A ta stejně tak jako i jiné druhy kloubů má tendenci pomalu uvolňovat napětí a podbízet se. Jenže tím páteř ztrácí svoji přirozenou křivku a konečným dopadem pak mohou být dokonce i onemocnění páteře. Jednou za čas ji proto dejte dostatek odpočinku. Protáhněte se, projděte se například pro pití nebo na WC v kanceláři a po cestě se opřete zády o zeď. Pokuste se namáčknout na zeď co největší procento zad od ramen a lopatek, po bederní páteř a zadek. Pořádně se v téhle pozici protáhněte a potom se vraťte zpět.

Investujte do kvalitnějšího spánku

V kombinaci s bolestmi zad potom mohou být levné matrace dokonalou kombinací k problémům. Na matracích se mnohdy šetří, protože nejsou zrovna nejlevnější. Jenže se zároveň jedná o naprosto zásadní součást postele, která má přímý dopad na kvalitu spánku a především na bolesti zad. Kvalitní matrace mají určené ortopedické zóny, které pomáhají obnovení přirozeného sklonu páteře během spánku.

Díky tomu mohou fungovat nejen jako dobrá prevence těchto problémů, ale dokonce i jako kvalitní řešení v moment, kdy jsou tyto problémy už aktuální. Pro lidi s chronickými bolestmi a problémy se zády je navíc možnost zakoupení přímo ortopedických matrací, které dokáží pomoci i s rozvinutou bolestí zad.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top