Zdraví & sport

Jak bojovat proti svalové únavě v domácích podmínkách? Poradíme vám!

pixabay.com

Svalová únava je naprosto běžnou součástí života pro spoustu lidí. Nemusí jít čistě jenom o sportovce, ale také o většinu těch, kteří například tvrdě pracují nebo se musí v rámci svojí profese a života neustále držet na nohou. Domácí boj proti ní potom může být občas složitější. My vám dáme několik tipů, jak se se svalovou únavou naprosto s přehledem vypořádat i v domácích podmínkách.

Masáže vám může nahradit i domácí elektro

V dnešní době naštěstí existují minimálně desítky různých domácích spotřebičů, které pomáhají při péči o unavené tělo. Může jít například o vodní lázně, nebo speciální procedury. Speciální je pak domácí elektro fungující na bázi regenerace pomocí přenášení vibrací. Tvrdé vibrace mohou na svaly a šlachy působit destruktivně a naopak jemné vibrace pak napomáhají rychlejšímu prokrvování a vyživování svalstva. V konečném důsledku to pak znamená, že jsou svaly mnohem rychleji odpočaté.

Koupel v odpočinkové soli

Že nefungují koupelnové soli proti únavě? Ale kdepak, to je pořádný výmysl. Mají rovnou několik pozitivních účinků. Zaprvé jsou většinou propojeny s nějakou vonnou emulzí, díky čemuž působí regeneračně nejen na tělo, ale také na samotnou mysl. V horké vaně plné vůně se prostě uvolní úplně každý. Sůl jako taková potom dokáže prostupovat skrze kůži do svalstva a je vedle hořčíku jedním z činitelů, snižujících únavu.

Správná strava a doplňky


Důležitou součástí regenerace je zároveň správná strava a případné užívání doplňků stravy. Je totiž nutné říci, že pokud nebudete mít v těle dostatek potřebných živin, tak jsou jakékoliv snahy spojené s masážemi nebo koupelemi naprosto k ničemu. Vše proto spojte s tím, abyste dostatečně doplňovali do těla všechny důležité výživové látky! Bez toho se regenerace nebude nikdy konat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top