Zdraví & sport

Trpíte bolestí zad? Dáme vám pár rad, jak se jí jednou provždy zbavit!

pexels.com

Bolesti zad jsou naprosto běžnou součástí života většiny z nás. Někdy jsou způsobeny špatnou životosprávou, jindy například slabším středem těla a dalšími faktory. Mezi nejčastější ale patří buď slabá stavba těla, nebo špatný spánek. Jak se s nimi vypořádat, vám poradíme v dnešním článku.

Za bolestí zad mohou stát levné nekvalitní matrace

Bolest zad může velice často vznikat při spánku. A to nejen v oblasti bederní páteře, ale také například v oblasti krční páteře. Občas se pochopitelně stane každému, že se probudí a je bolestivě „přeleželý“. Jenže jakmile je to každodenní nebo pravidelný stav, je potřeba s ním nějakým způsobem nakládat.

Ideální je pořízení nové matrace, přičemž i levné matrace od profesionálních výrobců dokáží plnit svoji úlohu na výbornou. Bezpečné ortopedické zóny v takových matracích stojí za tím, že se páteř i ve spánku drží v přirozeném náklonu a není díky tomu špatně přeleželá. Pokud ale trpíte nemocí nebo zraněním páteře, budete potřebovat speciální ortopedickou matraci. Ty jsou sice dražší, ale mají ohromnou kvalitu, velký dopad na eliminace bolesti a mnohdy jsou dokonce jako kompenzační nástroj financovány částečně pojišťovnou.

Zkuste posílit břicho

Bolesti zad mohou vznikat také jejich neustálým přetěžováním. Takzvaný CORE, neboli střed těla je zodpovědný za držení celého těla a páteře během doby co stojíte. Jakmile je slabé, tak se bortí přirozená křivka páteře a mnohem větší procento váhy se přenáší do páteře. Pro eliminaci bolesti přitom stačí opravdu jen pár cviků, kterým není potřeba obětovat víc, než například půl hodiny jednou za pár dní. Ideální pokud nemáte zkušenosti je návštěva lekcí CORE, které nabízí naprostá většina fitness center. Pokud je naopak máte, stačí se jen podívat na youtube po nějaké motivaci.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top