Najít pořádnou obuv, která si poradí s klasickými lesními cestami, nespaříte se v ní na betonu a zároveň je pevná a spolehlivá na kamení, to je tedy silná kombinace. Od klasické běžecké a sportovní obuvi se tak přesouváme mezi trekingovou obuv. Možná vás ale překvapí, kde jinde se rovněž dají sehnat kvalitní boty na obtížnější turistiku.
Zkoušeli jste někdy pracovní oděvy a pracovní obuv?
Tohle vás možná překvapí, ale nejeden turista nebo hledač pokladů a minerálů sází spíše na pracovní, nežli sportovní značky. Pracovní oděvy a pracovní obuv celkově jsou koncipovány tak, aby nabízeli maximální pohodlí a zároveň volnost pohybu, která je při práci potřeba. Kvalitní pracovní obuv je tak výbornou eventualitou proti trekingovým značkám, která dokáže nabídnout velice podobné vlastnosti a v některých ohledech dokáže být ještě efektivnější. Tím hlavním ohledem je především kvalitní protiskluzová podrážka, která bývá u pracovní obuvi naprosto běžná. Díky tomu se tak nemusíte bát členitějšího terénu a modrého kamení.
Plánujete spíše dálky? Trekingová obuv je naprosto dokonalá
Pokud ale plánujete spíše velice dlouhé výšlapy, nežli půldenní túry v horším terénu, tak by se vám mohla více zamlouvat trekingová obuv. Ve zkratce je konstrukcí i materiálem velice podobná obuvi běžecké, ale má několik důležitých vlastností navíc.
Podrážka je tady méně poddajná a celkově je mnohem pevnější. Je tak jasné, že se nemusíte bát do pevnějšího terénu s ostrými výčnělky, které by přes měkkou běžeckou byly na noze cítit. Bota je navíc mnohem stabilnější. Standardně bývá na noze mnohem pevnější díky různým druhém žebrování. Ty stahují chodidlo a nárt do pevné pozice a jsou tak ochranou proti smýknutí a vymknutí kotníku v obtížném terénu.