Zdraví & sport

Chcete sehnat opravdu kvalitní obuv na venkovní túry? Občas to může být fuška

pixabay.com

Najít pořádnou obuv, která si poradí s klasickými lesními cestami, nespaříte se v ní na betonu a zároveň je pevná a spolehlivá na kamení, to je tedy silná kombinace. Od klasické běžecké a sportovní obuvi se tak přesouváme mezi trekingovou obuv. Možná vás ale překvapí, kde jinde se rovněž dají sehnat kvalitní boty na obtížnější turistiku.

Zkoušeli jste někdy pracovní oděvy a pracovní obuv?

Tohle vás možná překvapí, ale nejeden turista nebo hledač pokladů a minerálů sází spíše na pracovní, nežli sportovní značky. Pracovní oděvy a pracovní obuv celkově jsou koncipovány tak, aby nabízeli maximální pohodlí a zároveň volnost pohybu, která je při práci potřeba. Kvalitní pracovní obuv je tak výbornou eventualitou proti trekingovým značkám, která dokáže nabídnout velice podobné vlastnosti a v některých ohledech dokáže být ještě efektivnější. Tím hlavním ohledem je především kvalitní protiskluzová podrážka, která bývá u pracovní obuvi naprosto běžná. Díky tomu se tak nemusíte bát členitějšího terénu a modrého kamení.

Plánujete spíše dálky? Trekingová obuv je naprosto dokonalá

Pokud ale plánujete spíše velice dlouhé výšlapy, nežli půldenní túry v horším terénu, tak by se vám mohla více zamlouvat trekingová obuv. Ve zkratce je konstrukcí i materiálem velice podobná obuvi běžecké, ale má několik důležitých vlastností navíc.

Podrážka je tady méně poddajná a celkově je mnohem pevnější. Je tak jasné, že se nemusíte bát do pevnějšího terénu s ostrými výčnělky, které by přes měkkou běžeckou byly na noze cítit. Bota je navíc mnohem stabilnější. Standardně bývá na noze mnohem pevnější díky různým druhém žebrování. Ty stahují chodidlo a nárt do pevné pozice a jsou tak ochranou proti smýknutí a vymknutí kotníku v obtížném terénu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top