Auto-Moto

Připravujete se na pořízení nádrže na naftu na svůj pozemek? Zde jsou zákonné podmínky, které musíte splnit!

eurotankdiesel.cz

Mít neustále k dispozici vlastní zásobu paliva na pozemku, se stalo pro ohromnou spoustu firem velkou konkurenční výhodou. Někteří si už svoje podnikání, nebo život bez této výhody neumí představit. A spousta lidí pořizuje nádrže nově na své pozemky.

Vzhledem k tomu, co ale nádrž na paliva celkově znamená, je jasné, že se kolem jejího pořízení a provozu bude točit neskromné množství podmínek a nařízení. Ta musíte splnit, aby nebyl problém při následných kontrolách a revizích. O jaké zákony se jedná, vám v kostce povíme v dnešním článku.

Důležitým mezníkem je prodej či jen čerpání paliva

Mnozí mají i ten zajímavý podnikatelský plán, že by v nepokrytých místech mohli být novou čerpací stanicí. Provoz čerpací stanice je podnikání jako každé jiné, takže je možné se do něj pustit. Ovšem splnění podmínek je tady mnohem složitější a především se bavíme o zcela odlišných podmínkách, oproti pouhému využití paliva pro sebe.

Základem tak určitě bude umístění nádrže na pozemku. Pokud bude nádrž umístěna na veřejně nepřístupném místě a užívána pro interní firemní účely, tak vám spousta povinností odpadá. Víceméně se vše omezuje jen na bezpečnostní pravidla.

Jak umístit nádrže na naftu na pozemku?

Umístění nádrže je pochopitelně ta nejdůležitější volba. Musí totiž splňovat veškeré ekologické i bezpečnostní normy, kterých je opravdu hodně. Do jednoho články by se nám tak určitě nevešly. Nádrže na naftu například nesmí být blízká otevřenému ohni. Jako ten se počítají například i svářecí soupravy v garážích a servisu v areálu. Vedle toho musí umístění nádrže nejdříve schválit odbory veřejné správy a životního prostředí. Například přijdou také „vodáci“ pro daný region, kteří zkontrolují, že případné úniky nemohou ohrozit spodní vody.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top