Bydlení

Příslušenství k přípravě kávy, bez kterého se rozhodně neobejdete!

pixabay.com

Mít doma možnost připravit si kdykoliv opravdu dokonalou kávu. To je rozhodně jedním z největších snů, které celá řada lidí má. A nejsou to zdaleka takové sny, které by byly nějakým způsobem nereálné. Zcela naopak dneska není problém sehnat za poměrně příjemné částky i profesionální kávovary, se kterými si dokážete připravit tu nejlepší kávu.

Zároveň ale nemusí být kvalitní kávovar to jediné domácí elektro, které je pro dobrou kávu naprosto zásadní. A přesně proto si dnes představíme několik druhů menších elektrických spotřebičů, které vám budou k ruce při přípravě různých druhů kávy.

Elektrický mlýnek na kávu je základ

Pokud budete vybírat dražší kávovary, tak je šance, že si vyberete zrovna takový, jehož součástí už elektrický mlýnek dávno je. V opačném případě se ale připravte na to, že rychlost, kterou káva ztrácí správnou chuť po umletí, je ohromná.

Pokud jste tak správnými labužníky, tak by pro vás mělo být doslova povinné domácí elektro také v podobě mlýnku na kávové zrno. Elektrický mlýnek na kávové zrno vám dokáže udělat i malé množství velice jemné kávy, kterou můžete následně použít. Chuť, kterou má kávové zrno okamžitě po umletí, je zkrátka naprosto neopakovatelná.

Šlehače na mléko a smetanu

Pochopitelně můžete také investovat spoustu úsilí do toho, abyste si mohli mléko nebo smetanu ušlehat ručně. Kdokoliv to ale zná, tak určitě dokáže říct, jak nepohodlnou záležitostí to dokáže být. Jednou z možností, kterou byste tak doma měli mít, jsou i šlehače na mléko a smetanu. Většinou kombinují možnost klasického šlehání a také vysokotlaké parní trysky. Pro některé druhy kávy je totiž příprava takzvané mléčné pěny naprosto nepostradatelnou součástí. Dokáže totiž udělat mnohem jemnější kávu s neopakovatelnou texturou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top