Móda & styl

Pro měření EKG lze využít různou techniku

Zkrátka EKG je celkem jasně vypovídající. Jde o elektrokardiogram neboli měření správné srdeční aktivity. Tato měření jsou v nemocničních zařízeních prováděna dnes a denně. Přece jenom, srdce je naší hlavní pohonnou jednotkou, takže musí fungovat na výbornou. A právě pro měření EKG jsou využívány nejrůznější přístroje. Jestliže o jejich podobě nemáte žádnou představu, začtěte se do následujících řádků.

Moderní EKG přístroje

Hned na úvod je zapotřebí zmínit, že vývoj techniky v tomto směru jde neustále kupředu. EKG zařízení mohou nabývat odlišných podob. Jednou z hodně využívaných variant je mobilní pracoviště. To lze přepravovat díky pojízdnému stojanu, na němž je umístěn monitor, měřící zařízení, ale také tiskárna sloužící k vytištění výsledků.

Dále jsou k dispozici bezdrátová zařízení, takže při měření pacient nemusí ležet ve spleti nejrůznějších kabelů. Minimalistickým provedení je pak pyšní kvalitní holtery EKG. Ty mohou mít pacienti připevněné k tělu delší dobu, třeba i 48 hodin. Takové EKG přístroje pak dokáží sbírat data dlouhodoběji, což může mít pro lékaře lepší vypovídací hodnotu. Nutno podotknut, že meze se v tomto ohledu rozhodně nekladou.

Klidové a zátěžové EKG

Když už se zmiňujeme o moderních přístrojích pro měření EKG, neměli bychom zapomínat ani na zmínku o tom, že jaké hodnoty jsou vlastně získávány. Narazit totiž můžete na klidové EKG, jehož název je celkem jasně vypovídající. Kapitolou samou o sobě je pak zátěžové EKG. Při tomto měření už musí pacient vykonávat patřičnou činnost. Nejčastěji je to pohyb na speciálních ergometrech a podobných zařízeních. Při diagnostikování některých nemocí má zátěžové EKG zkrátka větší hodnotu. Ať tak či onak, je jasné, že EKG přístroje novodobého provedení jsou přesné a díky tomu mohou doslova zachraňovat život. Buďme rádi, že jimi jsou vybaveny současné nemocnice.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top