Tech

Proč jsou nádrže na dešťovou vodu tak dokonalým technickým řešením?

unsplash.com

Nádrže na dešťovou vodou jsou u nás stále populárnější. I mimo společností si můžeme všimnout toho, že u většiny nových rodinných domů už potkáme právě i nádrže na dešťovou vodu. I přes svoji poměrně dost vysokou pořizovací cenu jsou tak velice oblíbenou technologií.

Jedním z důvodů, proč jsou tak oblíbené, je možnost využívat specializovaných dotací na pořizování nádrží na dešťovou vodu. A tím druhým jsou právě jejich vlastnosti a výhody, které žádné jiné nedokáží nabídnout. A o jaké se jedná především? To zjistíte v rámci dnešního článku.

Bezchybná konstrukce bez slabin

Konstrukce nádrží na dešťovou vodu je oproti jiným druhům opravdu rozdílná. Hlavní věcí je to, že jsou tvořeny takzvaným kroužením. Kroužení je technologie, kdy se z jediného kusu materiálu pomocí odstředivé a gravitační síly tvoří komponenty a nádrže jako takové. A to i přesto, že některé výrobní řady jako nádrže na vodu Atlantis mohou mít rozměry obsahující tisíce litrů vody. Díky absenci spárů tak není žádné místo, kde by byla nádrž ohrožena slabší stěnou nebo spojem.

Jedna nádrž na celý život

Polyethylen je materiál, který je ekology nejvíce odmítaný právě proto, že i obyčejná lahev na vodu vydrží v přírodě více jak sto let. V případě silnostěnných nádrží tak nemusíte mít žádný strach z toho, že by došlo k jejímu porušení běžnými fyzikálními a chemickými vlivy.

Využití na pozemku i v domácnosti

Jednou z výhod, které mají nádrže na dešťovou vodu, je jednoduchá opětovná užitelnost vody. Hlavním důvodem je, že je součástí systémů velice kvalitní čerpací systém. Čerpadla jsou dostatečně silná na to, aby mohlo dojít k využití i na obtížné úlohy. Jednou z nejvíce náročných je čerpání pro zavlažování pozemků. Mimo toho ale lze vodu čerpat i do domácnosti, například pro využití jako splaškovou vodu do WC.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top