Tech

Jaké mají možnosti čištění nálezů hledači kovových pokladů?

unsplash.com

Hledání pokladů pomocí různých možností detekcí kovů se stalo extrémně populární. Nejen mladí, ale také dospělí se tomuto koníčku opravdu vášnivě věnují. Velice často přitom jsou schopni zajít až k mnohým výzkumům historických map, podle kterých hledají místa, která dříve byla nositeli bitev a ztracených pokladů.

Jenže samotný nález není zdaleka jedinou věcí, zde naopak starost teprve začíná. A to hlavně ta starost, čím a jak ideálně vyčistit váš nový nález.

Mechanické metody nemusí vždy fungovat

Mechanické metody se mohou pro většinu lidí jevit jako nejjednodušší metoda. Zkrátka použít nožík na odstranění nejzávažnější špíny a o zbytek se postará kovový kartáč. Jenže co když vaše nálezy nejsou zrovna z nejpevnějších materiálů? Nebo co dělat, pokud je nález poškozený a zkorodovaný, takže by jej další mechanické zacházení víceméně úplně zničilo. V takový moment už nejsou zdaleka mechanické metody tou správnou volbou.

Jednoduché a účinné ultrazvukové čističky

Pokud ale chcete opravdu čištění s vysokou efektivitou a bez obav z toho, jak moc bude nakonec výrobek poškozený, tak jsou pro vás právě ultrazvukové čističky tou nejdokonalejší záležitostí. Prvním důvodem je už jenom fakt, že ultrazvukové čističky nepoužívají žádné mechanické způsoby čištění. Všechno, co vykonává čistící funkci je jenom chemická emulze a ultrazvukové vlny, které ji dokáží aktivovat.

Samotná emulze přitom i přes svůj poměrně agresivní charakter čištění ani zdaleka neslouží jenom k tomu, aby likvidovala špínu. Bezpečnost čištěných předmětů je pro výrobce čističek extrémně zásadní. Proto jsou také chemické emulze zároveň i ochranným filmem. Pokud jsou tak určeny opravdu pro onen čištěný materiál, tak dokáží kolem něj vytvořit ochranný film, který zamezí chemickému poleptání.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top