Bydlení

Proč se vyplatí pořídit nádrže na dešťovou vodu pro svůj pozemek?

Také vás trápí problémy s nedostatkem užitkové vody v měsících, kdy by to bylo nejvíce potřeba? Pak rozhodně nejste jediní. Zcela naopak, dnes jsou velice častým problémem nedostatky v letních měsících, kdy je potřeba vláhy nejvíce

Tyto problémy přitom mohou řešit některé moderní technologie. Tou nejdokonalejší, kterou v současnosti přitom můžeme používat, jsou nádrže na dešťovou vodu. Tyto nádrže jsou extrémně efektivní, ale také mohou vyžadovat vyšší investice.

Efektivita, kterou jiné nepřinesou

Hlavní doménou, jak již bylo naznačeno, je efektivita. Důvodem je, že jsou nádrže uchovávány v podzemí, což umožňuje nezkaženou vodu opravdu uchovávat po dlouhou dobu. Mimo toho je voda bez kontaktu se slunečním světlem čistější a bez bakteriálních kultur, které světlo tvoří. Velké nádrže jako jsou třeba akumulační plastové nádrže na dešťovou vodu GREENLIFE, nabídnou navíc tisíce litrů kapacity. Díky tomu tak můžete dlouhodobě schraňovat ohromné množství vody.

Opravdu jednoduchá instalace

Ačkoliv jsou samotné nádrže a komponenty poměrně těžké a vyplatí se mít techniku pro jejich uložení, tak samotná příprava nádrže pro podzemní provoz není zdaleka takový problém. Důvodem je už jenom fakt, že není potřeba betonovat jejich podloží. Nádrže jsou takzvaně samonosné, což znamená, že potřebují jen základnu vysypanou jemným štěrkem. O zbytek se pak už postarají spoje.

Doživotní řešení bez problémů

Polyethylen a kroužení. To jsou dva pojmy, které dělají z nádrží na dešťovou vodu opravdovou sílu. Plast se jménem polyethylen se vyznačuje ohromnou odolností vůči jakémukoliv fyzickému poškození, a hlavně pak chemickou stabilitou. To je v kyselém prostředí podzemí značně důležitá vlastnost. Mimo toho pak kroužení znamená výrobu z jediného kusu. Bez svárů tak neexistují na nádrži slabá místa.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top