Bydlení

Pronajmout nebo prodat? Jaká je zpětná investice v oblasti prodeje bytů a domů?

pixabay.com

Spousta vlastníků stále čelí velkému dilematu. Prodat nemovitosti a užívat si rychle spousty peněz, nebo je naopak uchovávat a získávat z nich všechny investice postupně zpátky? Přesně touhle otázkou se investoři, majitelé i developeři zabývají nejčastěji. A východisko není jednoduché, protože obě dvě možnosti mají svoje výrazné pro i proti.

Prodej znamená rychlé peníze, vyplatí se ale?

Určitě je potřeba přemýšlet nad tím v jaké lokalitě se nemovitost nachází. Některé lokality jsou například turisticky velice aktivní nebo dokonce skýtají možnosti dobré práce. Praha je přesně takové město, kde vlastnit bytové jednotky znamená, že mohou mít dlouhodobou perspektivu. Jejich prodej vám sice vynese rychlé peníze v řádech milionů korun, ale jen o měsíce později byste stejnou nemovitost prodali o mnohem více peněz.

Mnohdy jsou tyto rozdíly tak velké, že se pohybují v celých procentech a každé procentu při podobných částkách znamená minimálně desítky tisíc korun. Výhodou ale stále zůstává fakt, že nemusíte nijak řešit dlouhodobé problémy pramenící z pronájmů a také nečelíte rizikům, která jsou s nimi přirozené propojeny.

Bojíte se nájmů? Správa činžovních domů a nemovitostí vám pomůže

Pronájmy oproti tomu znamenají mnohem větší profit ze stejné nemovitosti. Ovšem bavíme se zde o dlouhodobém časovém horizontu a také o mnohých rizicích, které prodej zkrátka nemá. Právě ona rizika jsou důvodem, proč se nakonec pro pronájem lidé nerozhodnou a raději se nemovitostí rychle zbaví.

Tato rizika vám ale může pomoci řešit správa činžovních domů a další nemovitostí, která je přesně pro tyto případy uzpůsobená. Mohou ji využívat vlastníci jednotlivých nemovitostí, investoři a developeři a pochopitelně také bytová družstva. Služba má přitom potenciál stát se vaším andělem strážným.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top