Bydlení

Ceny nemovitostí i přes koronavirus neustále stoupají. Jsou větší, než kdykoliv dřív

pixabay.com

Spousta lidí před koronavirovou krizí vzala svoje celoživotní úspory a rozhodla se pro investici do bezpečné komodity. Pro většinu větších investorů se touto komoditou staly právě nemovitosti a realitní trh tak byl jednou z velice mála oblastní podnikání, která namísto nouze a poklesu i přes koronavirus zažívá neustálý vzestup. Jak jsou na tom ceny nemovitostí teď a vyplatí se je prodat nebo pronajímat?

Meziroční růst bude útočit na rekordní čísla

Nejpřehlednější statistikou v rámci cen nemovitostí je především meziroční růst. Nemovitosti se mohou na základě sezonního období a spousty dalších ohledů měnit téměř ze dne na den, ale právě onen růst je dlouhodobou statistikou, která odráží stav realitního trhu. A letos to rozhodně nevypadá na žádný propadák. Naopak se zdá, že se bude cena nemovitostí zvyšovat v celých procentech, což je nárůst na poslední roky opravdu nevídaný. Kdokoliv měl možnost a investoval do nemovitostí tak určitě nebude vůbec zklamaný.

Správa bytů nebo rovnou jejich prodej?

Oblastí kolem které se točí největší popularita, jsou pochopitelně byty. Jejich potřeba je stále větší a větší a především v největších městech republiky dochází k postupnému vyčerpání kapacit běžných činžovních bytů. Otázkou ale zůstává, zdali se je vyplatí prodat, nebo pouze pronajímat. Většina developerů má jasno a raději se snaží byty pronajímat. Jejich cena poroste tak i tak a byt dokáže s platícím nájemníkem tvořit dostatečně vysoký příjem na to, aby se udržel ve výborném stavu a majitel i tak zůstával v plusových číslech. Správa bytů vám navíc může pomoci i se spoustou problémů, na které byli majitelé nemovitostí donedávna zcela sami. Jedná se o službu realitních kanceláří, která je stále více vyhledávanou a oblíbenou záležitostí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top