Průmysl

Reflexní oděvy využijí profesionálové i amatéři ze všech oborů

pixabay.com

Reflexní prvky jsou jedním z nejpoužívanějších ochranných prvků na oblečení i obuvi. Netýká se to pouze pracovních oděvů, ale také například sportovní běžné oděvy mívají reflexní pásky a pochopitelně i kola a podobně. Důvod je jednoduchý, reflexní prvky zlepšují viditelnost jedince z ohromné dálky – a to především v noci.

Nikdy nepodceňujte schopnost reflexních prvků

Schopnosti reflexních prvků jsou mnohdy podceňovány. Je pravda, že v rámci klasického dne nejsou tak moc účinné a jde stále spíše o pozornost pozorovatele, který si váš všimne o něco dřív, ale povětšinou by vás nepřehlédl ani bez nich. Při ztížené situaci kvůli ostrému slunci jsou ale reflexní prvky opět výraznější, a proto v případě pracovníků v dopravě vyžadují celodenní nošení.

Jenže pak přichází šero, mlhy, nebo dokonce úplná tma. A zde dokáží reflexní prvky doslova zachránit života. Viditelnost nasvícené osoby se standardním reflexním prvkem na oděvu je prodloužená o neuvěřitelných padesát metrů! A pokud byste měli automobil vybavení moderními čelními kamerami, tak mnohé z nich detekují reflexní vesty už na více jak sto metrů. Vzdálenost, která ochrání životy.

Pracovní oděvy a pracovní obuv s reflexními prvky

Specifickou kategorií pracovních oděvů a obuvi jsou právě ty s reflexními prvky. Nosí se k nim klasické pracovní oděvy a pracovní obuv, jako kdykoliv jindy a povětšinou mají formu overalu, nebo kombinézy. Dají se pořídit za velice příjemné ceny a jsou navíc navrženy tak, aby byly maximálně viditelné jak v denním světle, tak i v noci.

Podkladové barvy jsou totiž tvořeny neonovými odstíny žluté nebo oranžové. Zakryty jsou potom výraznými pruhy s reflexní úpravou povrchu. Kontrola účinku a kvality reflexních ploch dokonce není jen na každém výrobci samostatně a všechny z nich nutně podléhají normám úpravy reflexních oděvů ve znění EN 471.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top