Bydlení

Řešíte problémy s nedisciplinovanými nájemníky?

pixabay.com

Nic nedokáže majitele nemovitostí takovým způsobem potrápit jako když se potýkáte stále dokola s krátkodobými a nedisciplinovanými nájemníky. Jednoduše tak dochází k finančním i časovým ztrátám, které vám již nikdy nikdo nevrátí. Více jak nakládat s takovými klienty a jak se jim vyvarovat?

Vždy berte dostatečné kauce

Snad jedinou obranou proti takovému chování je kauce při nástupu na bydlení. Většinou se podaří kauci vybrat v takové hodnotě, aby byla schopna nějak pokrýt naprostou většinu ztrát na například poničený byt či neuhrazené nájemné. Jenže mnohdy se majitelé bytů ve snaze o rychlejší obsazení nemovitosti či ve snaze vyjít nájemníkovi vstříc uchylují k menší či dokonce žádné kauci. Na to platí jednoduchá rada – bez kauce nikdy!

Kvalitní inventář domácnosti

Druhou možností je vést kvalitní inventář domácnosti, či takzvaný předávací formulář. V těchto dokumentech lze přesně stanovit jak majetek v bytě při nastěhování, ale také jeho stav a další detaily. Při jakémkoliv poškození či dokonce odcizení tak není problém okamžitě reagovat podepsaným dokumentem smluvními stranami, na který už není žádná výmluva.

Správa činžovních domů a bytů

Pokud se pak věnujete podnikání v realitních tak je správa činžovních domů či bytů službou pro vás. Naprostou většinu zmíněných problémů totiž za malý poplatek dokáže řešit realitní kancelář za vás, a ještě k tomu se vám může dostat opravdu široké spektrum doplňkových služeb. Mimo samotného styku s klienty se může strat například o udržení čistoty a technologického stavu nemovitostí a v krajních případech fungovat dokonce i jako havarijní služba při poruchách. Největší výhodou je, že i při obtížích máte slíbené finance garantované realitní kanceláří a nedoplatky se tak nemohou odrazit přímo na vašem rozpočtu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top