Bydlení

Revize plynových zařízení, to je více než čištění plynového kotle

revize kotle
pixabay.com

Každý majitel nemovitosti si pod pojmem revize plynových zařízení představuje něco trochu jiného. Možná i kvůli tomu je na tyto procesy celkem dost často zapomínáno. Přitom jde o výrobek pracující s plynem, jehož nežádoucí účinky v prostoru mohou být smrtelné. Nemluvě o možnosti výbuchu.

Většina lidí si myslí, že revize plynových zařízení jsou prováděny tak, že dojde k letmému zkontrolování vnitřních útrob kotle a k jeho vyčištění. Nejlépe jen strohým očištěním prachu. Proto se také spousta vlastníků plynových spotřebičů domnívá, že si takovou revizi mohou provést sami a není třeba zvát odborníka za peníze.

Jenže, opak je v tomto případě pravdou. Revize je spojena s přemírou dalších úkonů majících vliv na chod plynového zařízení. Navíc platná revize kotle či jiného výrobku může být klíčovým dokumentem při řešení jakékoliv pojistné události v okamžiku požáru nebo výbuchu.

Repase, výměny i čištění – tak vypadá profesionální revize

Plnohodnotná revize od odborného pracovníka v sobě zahrnuje široké spektrum služeb. Během důkladné kontroly je prováděno nejenom čištění, jak by si kdo myslel. Je to i měření tlaku, kontrola membrán, seřizování průtoku plynu a ostatní procesy.

Pokud při tom dojde ke zjištění jakéhokoliv nedostatku nebo závady, musí dojít k okamžité nápravě, výměně a odstranění. Právě na takové situace jsou připraveni specializovaní pracovníci, jež dokáží vedle úniku plynu odhalit i mnohé další. Výsledkem jejich práce bude plnohodnotně funkční a důkladně zkontrolovaný plynový spotřebič.

Revize plynových zařízení je třeba provádět jednou za tři roky, což není z finančního hlediska velký náklad, proto tyto kontroly nepodceňujte a lpěte na jejich pravidelnosti.Ochráníte tím nejenom sami sebe, ale také své blízké a nemovitosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top