Když se řekne hutní materiál, každý si jistě představí ocel jako takovou. A tak tomu opravdu je. Kovové produkty nejrůznějšího typu jsou ideální pro výstavbu libovolných konstrukcí. Jen málokdo však ví, jaké možnosti v této oblasti má. Pokud tedy plánujete výstavbu nějakého objektu, kde bude kov hrát důležitou roli, začtěte se do následujících řádků.
Typy hutních materiálů
Pojďme se nejprve zaměřit na to, jakou podobu může mít hutní materiál. Typickým příkladem je profilová ocel. Jde o tyče nejrůznějšího průřezu, které jsou dostupné v odlišných délkách. Hodně využívaný je průřez T, L, ale také ty kruhové, ploché a čtvercové.
Další hutní materiál má formu ocelových nosníků, které nabývají větších podob. Ve výčtu tohoto typu sortimentu bychom mohli samozřejmě pokračovat. Co byste řekli na plechy, jakly, trubky a betonářskou ocel? Do poslední zmínění skupiny se mimo jiné řadí také sítě do betonu kari. A ani zde se nemusíme zastavovat. Hutní materiál je zkrátka univerzální a flexibilní, takže se s ním můžete pustit do výstavby jakékoliv konstrukce.
Proč zvolit právě hutní materiál?
Možná se ještě ptáte, z jakého důvodu dát přednost ocelové konstrukci před tou dřevěnou. Důvodů je více než dost. V první řadě je to především pevnost a nosnost, jíž vyžadují některé typy staveb. Dále je to také bytelnost a dlouhá životnost. Hutní materiál navíc můžete opatřit vhodným nátěrem, čímž prodloužíte jeho životnost. Některé ocelové prvky se navíc stanou viditelnou součástí konkrétní stavby a budou působit nadčasově. Pokud jde o kov, rozhodně se nemusíte omezovat. Když zvolíte toho správného dodavatele hutního materiálu, dostane se vám nejenom pestrého výběru, ale také zajímavé ceny a přidružených služeb. Typickým příkladem je krácení materiálu a doprava.
