Zdraví & sport

Spirometrie dnes probíhá na zcela jiné úrovni

dýchání
pixabay.com

Každý z nás musí čas od času k lékaři nebo dokonce do nemocnice na nějaké podrobnější vyšetření těla. Pokud se potýkáte s dýchacími obtížemi, může být příčinou takových problémů spousta věcí. Ať už je to cokoliv, s největší pravděpodobností vás nemine spirometrie.

Pokud nevíte, o jaký zákrok se jedná, prozradíme vám to. Jde o vyšetření, při kterém bude zjišťována funkčnost vašich plic. K tomu je využíván speciální přístroj zvaný spirometr. I když pro vás může být tato terminologie doslova španělskou vesnicí, nebojte se.

Jak vypadá moderní spirometr?

V rámci spirometrie rozhodně nebudete podstupovat jakýkoliv chirurgický či bolestivý zákrok. Stačí pouze několik nádechů a výdechů do speciálního zařízení, které zaznamená pacientovo dýchání a přinese požadované výsledky.

Abychom v tomto směru byli konkrétní, jde o screeningové spirometrické vyšetření. To se nejčastěji provádí na ambulancích u praktických lékařů, popřípadě na speciálních odborných ambulancích. Od vás jako od pacienta se nevyžaduje nic neobvyklého a lékař, ten získá spoustu přínosných možností.

  • Dotykový displej
  • Automatická interpretace
  • Jednoduchá údržba

Spirometrie je díky použití takové techniky nenáročná a velice rychlá. Navíc tento dýchací přístroj lze obratem připravit při dalšího klienta nemocnice. Snadná desinfekce je v tomto směru naprostou samozřejmostí.

Výsledky dodané během okamžiku

Jestliže vás v budoucnu čeká spirometrie a vy se obáváte toho, jak dlouho budete čekat na výsledný ortel týkající se zdravotního stavu, potěšíme vás. Spirometr zobrazuje získané informace nejenom na přehledném a dostatečně velkém displeji, ale je schopen tyto údaje přenést také do počítače nebo tabletu. Pak není nic snazšího, než výsledky vytisknout a konzultovat okamžitě s pacientem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top