Zdraví & sport

Pivo dělá hezká těla aneb co jste o pivu nevěděli

pixabay.com

O prospěšnosti piva se vedou dlouhé diskuze už dlouhá léta. Jedni ho často prezentují jako zhoubný alkohol, po kterém se nejen tloustne ale také hloupne. Zastánci piva poukazují na jeho blahodárné účinky a bohatou historii. Jak to s tím pivem tedy vlastně je a co dalšího jste o něm nejspíš nevěděli?

Pivo a látky v něm obsažené jsou našemu tělu prospěšné. Je v něm mnoho vitamínu a minerálů. Ne nadarmo se však říká: Pijte s mírou.

Pivo za tzv. pivní břicho nemůže. Obsahuje totiž mnohem méně kalorií než džus či slazená minerálka. Jediným problémem je, že podporuje chuť k jídlu. A taková vyjedená lednice po návratu z hospůdky už za nějaký ten špíček může.

Pivo z nás hlupáky nedělá. Podle studie, která srovnávala schopnosti žen, které pravidelně pivo konzumovaly s ženami, které pivo nepily vůbec, se dokonce zjistilo, že první skupina žen, byla dokonce o něco chytřejší.

Nejhorší pivo mají v USA. Určitě také často vedete spory s přáteli, které pivo že je to nejlepší. My vám prozradíme, kde že mají pivo nejhorší. Podle průzkumu, který se dělal v 80 zemích světa, bylo zemí, kde se vaří nejhorší pivo, prohlášeny USA. Na druhém místě se umístila Čína, dále Velká Británie a Itálie.

Tak jsme si to všechno ujasnili a myslím, že jsme nenašli jediný důvod si občas nějaké to pivo nedat. Tak na zdraví. A nejlépe hodně rychle, aby vás nepostihla cenosillicafóbie, neboli strach z prázdného půllitru.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top