Bydlení

Správná údržba jezírek přináší kladný výsledek

pixabay.com

Zahradní jezírka se čím dál častěji objevují v prostorách kolem rodinných domů. Lidé si skrze ně tvoří oku lahodící vodní plochu se samostatně fungujícím ekosystémem, který je v podstatě bezúdržbový. Abyste však docílili toho nejlepšího stavu, kdy se bude dařit všem rostlinám, rybám a ostatním živočichům, je vhodné znát několik pravidel spojených s údržbou.

Tím nejdůležitějším prvkem by měla být jezírková filtrace, od níž se vlastně odvíjí vše ostatní. Okysličování vody, jež má za následek bezproblémové provozování jezírka.

V čem spočívá péče o jezírko?

Velice zásadní je čistota. Jakékoliv úkony spjaté s ní samotnou jsou realizovány obvykle jen jednou za rok. Ideálním obdobím je podzim, kdy je v zahradním jezírku méně vody. Díky tomu se snadněji dostanete k nejrůznějším usazeninám, nečistotám a plevelům. Ty je třeba odstranit.

S očistou to ale v žádném případě nepřehánějte, abyste z vody neodstranili biotypy podstatné pro fungování ekosystému.

Údržba jezírek zabraňuje výskytu libovolných „nemocí“ vodních ploch. Podceníte-li starost o zahradní jezírko, potom se připravte na nepříjemné řasy, přemnožené bakterie, hnilobní kal či škůdce. Ty se pustí do likvidace vodních rostlin.

Oživení a zkvalitnění jezírka

Jestliže vám správně funguje jezírková filtrace a celý ekosystém, jen byste vodní hladinu rádi oživili, nabízí se určitě všelijaká řešení. Typickým příkladem jsou potůčky, fontány a vodopády. Jejich šumění má doslova uklidňující charakter. Velký vliv na celkový dojem ze zahradního jezírka má také propracované a nápadité osvětlení, jež vypíchne jedinečné části této plochy.

Jste-li spokojení majitelé či provozovatelé vodních skvostů potom myslete na to, že údržba jezírek má svůj zásadní význam a není radno ji v žádném případě podceňovat.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top