Auto-Moto

Teleskopická vrata mají spoustu výhod

Vrata mohou v dnešní době nabývat nejrůznějších podob. Jestliže plánujete jejich pořízení a chcete vyřešit vjezd na pozemek co možná nejelegantnějším a nejefektivnějším způsobem, přinášíme vám jeden zajímavý tip. A tím jsou teleskopická vrata. Právě ty vám popíšeme do posledního detailu a seznámíme vás s jejich výhodami a případnými nevýhodami.

Proč právě sekční vrata?

Teleskopická vrata jsou velice často označována, jako sekční vrata. Skládat se mohou z jednoho nebo více prvků. Ty se ovšem neotevírají do prostoru, jako křídlová vrata, ale zasouvají se za sebe. Zároveň se teleskopická vratapohybují v jedné kolejnici, tedy v jednom směru. Například podél plotu. Tím pádem tento model nezabírá mnoho místa při otevírání.

Kromě kolejnice a upevnění vrat není třeba ani žádných složitých stavebních úprav. Teleskopická vrata mají ložiska, takže otevírání jde snadno. Základem je pevná konstrukce, která může být opatřena libovolnou barvou. Vzhledem k tomu, že sekční vrata jsou obvykle produktem šitým na míru, máte možnost zvolit si libovolnou výplň tak, aby například korespondovala s plotem.

Výhodou sekčních vrat je také to, že je lze opatřit elektromotorem. To znamená, že o otevírání a zavírání se nemusíte fyzicky starat. Stačí stisk tlačítka na dálkovém ovladači. Navíc tento systém je bezpečný, takže nehrozí žádné přivření auta, natož procházející osoby.

Jaké jsou nevýhody teleskopických vrat?

Když se trochu blíže zaměříte na sekční vrata zjistíte, že tomuto systému z pohledu jednoduchosti, pevnosti, odolnosti, funkčnosti a dlouhé životnosti asi není moc co vytknout. Jediným neduhem může být snad jen to, že prostor kolejnice je třeba čas od času vyčistit, a to hlavně v zimě. To ale lze řešit prostřednictvím topných kabelů. Takže i s tímto neduhem si můžete snadno poradit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top