Auto-Moto

Kia Sportage je SUV, které vás rozhodně nedožene k bankrotu

www.pixabay.com

Nová Kia Sportage prošla několika zajímavými úpravami, které z ní dělají ještě o stupeň zajímavější automobil než ze všech předchozích sérií. Na zevnějšku moc úprav Sportage nedoznala, ale o to zajímavější změny se udály pod kapotou. A přesně díky nim se nová Kia stává zajímavým konkurentem na poli šetrného cestování.

Výkonné, ale stále úsporný automobil

I když je Kia čistokrevné SUV na první pohled a téměř nikoho by nenapadlo s ním jezdit jako s městských rodinným vozem. Když se ale podíváme do jeho hlubších specifikací, tak zjistíme že je naopak ideální vozem pro velkorodinou zábavu. Nemá problém pojmout všechny členy domácnosti včetně mazlíčka a bagáže na dovolenou a zároveň se neztratí svými jízdními vlastnostmi na silnici ani v obtížnějším terénu.

Oproti předchozím modelům je zde výkonnější motor, který především v dieselové variantě doznal značných změn a jako největší musíme zmínit spotřebu. Tou se dostalo SUV od společnosti Kia pod mnohé lehčí vozy. Oproti tomu je ale potřeba podotknout, že při své váze bohužel nepatří mezi vozy s nejlepší manévrovatelností. I tak jsou ale skladové vozy Kia Sportage trhákem a s cenou jsou dostupné již kolem půl milionu korun. 

Zvenčí jen drobné změny, ale stále atraktivní

Zevnějšek vozu může zaujmout především svým dravým a sportovním vzhledem. Právě tím se Kia řadí mezi nejzajímavější SUV. Oproti předchozím modelům ale nedoznala jakýchkoliv větších úprav, a tak si můžeme všímat drobností v oblasti světlometů, nebo designu pohmatu kolem kufru a kliček na dveřích. Jenže právě v takových detailech je mnohdy síla, a naopak zůstávají zapomenuty.

Interiér vozu je pak jednoznačně směřovaný směrem k bezpečnosti a jakmile v něm budete sedět, určitě se budete cítit téměř výsostně bezpečně. O komfort ale ani zde není nouze, ačkoliv dokáže být Sportage při delších cestách poměrně únavná.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top