Zdraví & sport

Trpíte problémy s bolestmi bederní páteře? Pak příčiny hledejte v těchto oblastech!

Problémy s bolestmi bederní páteře jsou jednou kategorií, která patří mezi ty nejzávažnější a nejčastější zdravotní problémy. Jedná se totiž o oblast, která nás svými bolestmi dokáže doslova paralyzovat v rámci běžného života.

Důvody, proč většinou přitom takové potíže vznikají, se dají najít na konkrétních místech. A dnes se podíváme na ta místa, která představují zdroj obtíží doslova v drtivé většině případů.

Nekvalitní matrace a rošty

Jednoduše se problémy se zády začnou objevovat a zhoršovat na základě nekvalitních matrací a roštů. To má ta úskalí, že se dostáváte každou noc do špatné pozice a s tím je spojený i nekvalitní spánek a další zdravotní komplikace. Nemusíte přitom mít vyloženě zdravotní matrace, ale i kvalitní běžná matrace a k ní správně vybraný rošt dokáže opravdové divy.

Špatná pozice těla v sedě

Ať už máte sedavé zaměstnání nebo ne, můžete se na dlouhou dobu během dne dostávat do pozice, kdy špatně sedíte. Špatné sezení se přitom projevuje poměrně dost rychle právě na bolestech v bedrech. Abyste se těmto problémům vyhnuli, tak je ideální investovat do kvalitní židle na sezení, které má bederní a další podpěry, a hlavně možnost uzpůsobení podle vašich vlastních potřeb.

Nerovnováha ve středu těla

Samotný střed těla je rozhodně jednou z těch oblastí, které mohou dělat velké problémy při každodenním životě. Za správných okolností by se mělo jednat o jednu z nejsilnějších částí organismu, ale mnohem častěji se potýkáme s tím, že převládá spíše síla v oblasti zad nebo břicha a střed tak trpí přetížením. Jedinou cestou k nápravě je cvičení, které vám pomůže zpevnit vnitřní svalstvo, a tak i obnovit správné držení celého těla. Existuje dokonce celá řada relaxačních a regeneračních cvičení s tímto zaměřením.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top