Kariéra

Ty nejlepší pomůcky pro ochranu obličeje při práci

zdroj: pixabay.com

Hlava a obličej patří všeobecně mezi nejzásadnější a nejzranitelnější místa. Jakékoliv zranění v těchto oblastech je vždy nepříjemné a v těch krajních momentech se může stát dokonce fatálním. Jsou tak pracovní prostředí, pro která by se pokrývka hlavy a ochrana obličeje měla stát naprosto základním vybavením. Jak si je ale vybírat, kde a podle čeho?

Pracovní oděvy a obuv jen od profesionálů

Asi se shodnete na tom, že efekt je v tomto případě naprosto zbytečný a jde nám zásadně pouze o co nejvyšší úroveň ochrany. Na tu se spoléhejte pouze v případě, že nakupujete u specializovaného prodejce, kde pracovní oděvy a pracovní obuv tvoří zásadní prodejní artikl. Mimo prodejce sledujte především značku a její hodnocení.

Kvalitní pracovní značky totiž mají spoustu neustále se vracejících klientů, a především splňují veškeré náležitosti ohledně atestů. Právě atesty jsou hodnoty, které mohou pracovníkům zaručit kvalitu materiálu i zpracování, které bylo testováno ve zcela reálných podmínkách. Získání a udělení atestů není nijak jednoduchá záležitost a málokterá společnost jimi disponuje. Můžete si tak být jisti, že udělené atesty opravdu odpovídají očekávané kvalitě.

Chraňte také svůj zrak a dech

Ochrana obličejových partií je další důležitou záležitostí. Pokud nepracujete s odbornými nástroji jako například svářečky, pily a další, tak vám k ochraně zraku postačí běžné bezpečnostní brýle z tvrzeného plastu. V případě specifických potřeb se pak vyrábějí brýle i celo obličejové masky se specifickými doplňky a filtry.

Ochrana dechu je pak nejčastěji opomíjená záležitost. Představa, že co nebolí, to nemůže škodit je mylná a v ohledu dýchacího ústrojí může být i osudná. Pokud pracujete v prostředí s prachem či zplodinami, tak očekávejte že jejich velkou část bez adekvátní ochrany vdechujete. Přitom se tomu stačí jednoduše a levně vyhnout obyčejnou rouškou anebo respirátorem podle specifického pracovního prostředí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top