Kariéra

Úhelník, jako silná zbraň tesaře a nábytkáře

výroba
pixabay.com

Pod pojmem úhelník si každý představí něco trochu jiného. Někomu se vybaví klasická školní pomůcka, jiného fantazie doslova zradí. Výraz úhelníky má samozřejmě spoustu významů, my vám jej dnes představíme jako praktickou pomůcku pro tesaře nebo nábytkáře.

Sdělíme vám, jak úhelník vypadá, z jakého materiálu je vyroben a k čemu se vlastně ve výše zmiňovaných segmentech používán.

Kovový úhelník se zinkovou úpravou

Úhelník je tvořen z kvalitního kovového materiálu, který má tvar pravého úhlu. Jedním z požadavků zákazníků je nejenom pevnost, ale také dlouhověkost a stále stejný vzhled. Toho je dosaženo prostřednictvím povrchové úpravy. A tou je galvanický zinek. Ten je na úhelník nanášen za pomoci elektrolýzy a za studena. Výjimkou není ani ziskování díky silného žáru.

Takto vyrobené úhelníky jsou ve výsledku lehce našedlé až matné, což se hodí i z optického hlediska, protože nikterak nenarušují vzhled konkrétního nábytku.

Jaké jsou hlavní přednosti úhelníků?

Je to bezpochyby vysoká pevnost, jíž je využíváno hlavně při pravoúhlých spojích. Nábytek či tesařské konstrukce pak dosahují vysoké pevnosti a celkové bytelnosti. Úhelníky díky svým vlastnostem dokáží zabránit jakémukoliv nežádoucímu tahu, ale i smyku. Narazit na ně můžete při kotvení dřevěných hranolků, ale i zmiňovaného nábytku.

Úhelníky jsou samozřejmě vyráběny v nejrůznějších velikostních variantách. Pro jejich práci s nimi potřebujete vedle úhelníků také vruty a hřebíky, s nimiž dochází k připevnění k dané části výrobku. Takto zhotovené pevné spoje mohou odolávat poměrně vysokému zatížení.

Kvalitní úhelník je nepostradatelnou pomůckou nacházející své primární uplatnění v řadě oborů.Jde o moderní způsob vázání dřevěných prvků, který je z pohledu funkčnosti stále nepřekonatelný.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top