Průmysl

Úhelníky jsou součástí tesařského a nábytkářského oboru

Když se vysloví pojem úhelníky, každý asi ví, co si pod tím představit. Pokud jde o kovové úhelníky, nabývají nejrůznějších velikostí a podob. Jejich základní užití je především v kombinaci se dřevem, kde představují praktický, neviditelný a efektivní zpevňující prvek.

Kde se úhelníky používají nejvíce?

Jestliže chcete vědět, kde nachází úhelníky své největší zastoupení, v následujících řádcích vám to rádi sdělíme. Velké zastoupení mají například v tesařském segmentu. S pomocí úhelníků jsou kotveny trámky, dřevěné hranoly, latě a mnohé další prvky.

Obdobnou funkci, avšak v trochu menším vyhotovení plní také v nábytkářském průmyslu. O tom jistě není žádných pochyb. Díky tomu, že je tento ocelový výrobek opatřen povrchovou zinkovou úpravou, není třeba se obávat jakékoliv nevzhledné a nežádoucí koroze.

Další podoby profilové oceli

Úhelník, to je vlastně profilová ocel čili hutní materiál. V rámci kategorizace profilové oceli však nenarazíte pouze na výše popisované úhelníky. Jsou to i mnohé další výrobky spadající do této oblasti. Typickým příkladem jsou tyče. Ty mohou nabývat odlišného průřezu. Jsou to tyče s průřezem ve tvaru písmene T a L. Naprosto běžné jsou také tyče ploché a čtvercové. Tohle všechno stejně jako úhelníky je profilová ocel, která má díky své podobě možná ještě širší užití. Setkat se s ní můžete kde jinde, než na stavbách a při realizaci nejrůznějších konstrukcí.

Ať už se chcete pustit do výstavby čehokoliv, věřte nebo ne, ale úhelníky a obecně profilová ocel se vám stane praktickým pomocníkem. Ten vás osloví svými vlastnostmi, kam patří pevnost daného spoje, nenápadný vzhled a dlouhověkost. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži a pusťte se do realizace libovolného stavebního díla. Ve prospěch profilové oceli hovoří i cenová dostupnost.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top