Zdraví & sport

Ultrazvuk je důležitým diagnostickým přístrojem

Nemocnice využívají spoustu moderních přístrojů určených k diagnostikování nejrůznějších onemocnění. Jedním z velice zásadních nástrojů pro lékaře a potažmo pacienty je ultrazvuk. Přístroj, s pomocí něhož lze nahlédnout do těla pacienta, aniž by bylo třeba provádět jakékoliv operativní zákroky. Tato metoda je spojena s vlnovými délkami. Právě jejich odraz od překážek v těle je následně zpracován prostřednictvím novodobé techniky a zobrazen na příslušném monitoru.

Co umí moderní ultrazvuky?

Dnešní technika už nabývá zcela jiných podob než před mnoha lety. Ultrazvuk už nemusí být něčím velkým a nepřenosným, jako tomu bylo kdysi. Současnosti vévodí mobilní zařízení, která je možné přenášet, potažmo převážet mezi jednotlivými pacienty tam, kde je to zapotřebí.

A co si představit pod takovým novodobým ultrazvukem? Přístroj s řadou ovládacích prvků opatřený obrazovkou. Takový ultrazvuk dokáže automaticky proměřovat doppletovské křivky, umí paralelní procesing a má dvacet tisíc kanálů. O TEE sondách a ostatních technických parametrech se nemá cenu rozepisovat, protože pro běžného člověka jsou takový výrazy naprosto nesrozumitelné.

V každém případě je prémiový ultrazvuk unikátním zařízením, jež má ve zdravotnictví nepřeberné množství využití.

Mobilita na prvním místě

Jak už padla zmínka, současné ultrazvuky jsou konstruovány převážně tak, aby je bylo možné převážet z místa na místo. Součástí takového výrobku je tedy mobilní vozík, do něhož jsou jednotlivé periferie důkladně zabudovány. I díky tomu je zabezpečeno, že se ultrazvuk při převážení z bodu A do bodu B nikterak nepoškodí.

Výstupem výše popisovaných zařízení jsou primárně 3D obrazce, ze kterých lze vyčíst mnohé. Výjimkou není ani jejich vytištění pro následné použití nebo založení do spisu pacienta.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top