Tech

Ultrazvukové čističky vás zbaví veškeré nečistoty

čištění
pixabay.com

Ať už se jedná o vysoce kvalitní průmyslové nástroje nebo jen křehké domácí nářadí, vždy je třeba využít alespoň nějaký způsob čištění. Manuální mytí a použití různých chemických přípravků je velmi riskantní, protože poté často dochází ke zničení materiálu. A právě proto byly vynalezeny ultrazvukové čističky, které vás zbaví i těch největších nečistot, avšak tím nejšetrnějším způsobem.

Na jakém principu fungují ultrazvukové čističky

Na první pohled působí jako nenápadný box, vytvořený z oceli. Uvnitř se však nachází nádrž a ze stran jsou umístěny keramické prvky. Interiér je schopný reagovat na elektrický signál a vytvářet bubliny a další reakci. Tento proces je schopný odstranit i ty největší nečistoty. Zvýšení účinnosti je možné také přidáním čistících přípravků, ale mnohdy jich není třeba.

Různé parametry rozhodující při výběru

Jelikož se předměty, které chcete vyčistit, vkládají přímo do čističky, je nutné zakoupit dostatečně velký box. Dalším z důležitých údajů je také frekvence, která je vždy udána. Určuje totiž sílu ultrazvukových vln, rychlost vibrací, a tím také jak kvalitní je ultrazvuková čistička.

Délka čistícího cyklu je velmi důležitá, protože každý předmět a různé materiály vyžadují rozdílnou dobu působení ultrazvukových vln. Malé předměty jako jsou například šperky z odolného materiálu, postačí umístit do vnitra čističky na desítku minut. Avšak pokud se rozhodnete vyčistit například lékařské nástroje či větší nástroje. Při výběru zařízení je třeba se zaměřit na to, zdali lze nastavit různé časové intervaly.

Často jsou čističky udávány na trh bez vnitřního vybavení, jež je třeba následně dokoupit, proto je třeba se přesvědčit, zdali je součástí balení vše potřebné, případně co je nutné dokoupit.

Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků doporučují de do kapaliny přidávat chemické přípravky, avšak přímo určené k tomuto účelu, aby nedošlo k případnému poškození.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top