Touha po domácí kutilské dílně přepadá stále více lidí. Sem tam se nám totiž doma něco rozbije či porouchá, najednou neběží pračka, děti ulomí poličku v dětském pokojíčku, manželka si přeje přidělat garnýže na okna v ložnici – je toho zkrátka hodně, kdy se člověku hodí mít po ruce nějaké šikovné nářadí a místo, kam se můžete ukrýt a v klidu si pracovat.
V bytě nebo rodinném domě
Dílnu si můžete zřídit jak v bytě, tak i rodinném domě – pokud máte rodinný domek se zahradou, pak máte logicky více možností. To ale neznamená, že by se lidé žijící v bytech museli kutilské dílny nutně vzdát. Určitě se vám podaří najít kousek místa, kam si postavíte stolek s mnoha šuplíky, do kterých uložíte drobnější nářadí a další pomůcky potřebné pro práci. V prostornějším bytě si třeba budete moci dovolit ukořistit pro sebe menší komoru, kterou si zařídíte k obrazu svému.
Co v kutilské dílně nesmí chybět
Kutilská dílna může být zařízena různorodě. Hodně totiž záleží na tom, do čeho si svépomocí troufnete a do čeho budete odhodláni se pustit. Podle toho si zajistěte vybavení. Určitě se vám budou hodit nejrůznější šroubováky různých velikostí, které uplatníte při domácích pracích – až se rozbije pračka, povolí klika na dveřích, konvice přestane fungovat nebo upadne polička v předsíni. Hodit se vám budou i další pomůcky – třeba kladivo, zkoušečka na elektriku, klíče a další.
Myslete i na maličkosti
I když si dílnu zřídíte třeba v malé komůrce u vás v bytě, musíte dbát na svou bezpečnost. Ono se sice lehce řekne, že u montování garnýže se vám nemůže nic stát, jenže člověk nikdy neví. A zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o něj měli řádně pečovat. Nic nezkazíte, budete-li nosit pracovní oděvy a používat ochranné pracovní pomůcky. Budete tak o krok napřed a to se vždycky hodí, ne?