Tech

Venku se stmívá, buďte vidět i při práci!

Obrázek: rucedozadu.cz

Podzimní počasí je typické nejen svými pestrými barvami, do kterých se halí příroda všude okolo nás, ale i stále dřívějším stmíváním. Zatímco v létě si třeba ještě v 9 večer užíváme světla, v tomto období už bývá okolo šesté hodiny tma. Pakliže se i v podvečerních hodinách pohybujete venku a něco kutíte – například okolo domu, pak byste měli myslet na to, abyste byli dostatečně viditelní pro své okolí.

Když se práce protáhne

Představte si situaci, kdy například před příchodem zimy budete kontrolovat a opravovat dřevěný plot okolo vašeho pozemku, protože některé laťky vlivem horkých měsíců dostaly pořádně zabrat. Práce se vám protáhne a najednou bude tma, kdežto vy ještě před odchodem domů budete muset sklidit veškeré nářadí. Budete-li se pohybovat okolo domu, který například hraničí se silnicí, pak se může stát, že vás řidič přehlédne a malér může být na světě. Přitom lze podobným scénářům poměrně jednoduše předejít!

Oblečte se tak, že budete nepřehlédnutelní

Rozhodně nic nezkazíte tím, pořídíte-li si pro svou práci výstražné reflexní oděvy, které jsou navržené tak, že i ve tmě budete vidět. Právě ony reflexní prvky, které jsou u těchto oděvů samozřejmostí, se postarají o to, že budete perfektně viditelní i pro řidiče, kteří se vám budou moci jednoduše vyhnout. To samé platí například o cyklistech, kteří mnohdy jedou po chodníku a neosvětleného chodce si jednoduše nemusí všimnout. Pořídit si můžete nejen celé kombinézy, ale i čepice, bundy nebo vesty.

Oceníte je i v autě

Reflexní oděvy neoceníte jen při práci, vozit je s sebou můžete i v autě. Kdykoli se totiž může stát, že například při návratu domů z práce v podvečerních hodinách píchnete a budete nuceni auto odstavit a kolo vyměnit. I tehdy byste měli být patřičně vidět, zvláště budete-li stát hned u krajnice, kde si vás řidiči v rozjetých autech prostě nemusí všimnout včas.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top