Auto-Moto

V čem jsou moderní nádrže na naftu kvalitnější, než předchozí varianty?

eurotankdiesel.cz

Nádrže na naftu dnes mají opravdu velice podstatné využití. Jsou naprosto standardní součástí nejen firem, které distribuují paliva pro další, ale také pro soukromé využití v rámci jednotlivých firem. Rozhodně se ale jedná o jednu z technologií, které prošly tou největší evolucí v posledních letech.

Jak se ale moderní nádrže na naftu odlišují od těch, které se používali dříve? Na ty základní technické rozdíly se podíváme právě v rámci dnešního článku.

Možnosti moderního polyethylenu

Polyethylen je jedním z moderních materiálů, které se používají pro celé množství technologií nejen přímo pro nádrže na naftu. Všeobecně se dá říct, že se jedná o variantu plastů, které jsou dnes nejpoužívanější variantou. A to i přesto, že jsou jednotlivé druhy trvanlivých plastů hojně odmítány ekologickými odpůrci. Důvody, proč je ale používat jsou mnohem silnější.

Základní výhodou je výborná odolnost vůči všemu, s čím se mohou standardně nádrže potkat. Jednou věcí je extrémní chemická odolnost, která umožňuje polyethylenové nádrže používat také na mnohem agresivnější materiály nežli nádrže na naftu. Vedle toho jsou přitom polyethylenové materiály také fyzikálně odolné vůči nárazům a ohýbání.

Kvalitní měření průtoku paliv

Dalším důvodem, proč investovat do moderních nádrží na paliva, jsou naprosto minimální úniky a přesné měření paliv. Základem jsou efektivní digitální průtokoměry. Ty mají přesnost v rámci desetin procent u všech standardních modelů, přičemž u těch, které jsou určeny pro prodejní účely paliv jsou ještě mnohem náročnější nároky.

Díky efektivnějšímu měření průtoku tak mohou být nádrže mnohem více ekonomické než kdykoliv dřív, ale také ekologické. I minimální opakované úniky časem mohou zhoršit lokální ekologickou situaci.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top