Auto-Moto

Proč jsou dnešní nádrže na naftu ekologičtější a bezpečnější, než kdy dřív?

eurotankdiesel.cz

Nádrže na paliva, které na sídlech společností mohou schraňovat i tisíce litrů nebezpečných a těkavých látek, dlouhé roky leží celé řadě ekologických aktivistů „v žaludku“. Důvod je jednoduchý, bezpečnost takových nádrží byla velice dlouho zpochybňována.

Jenže v případě moderní nádrže je všechno naprosto jinak. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tak jsou současné nádrže na naftu extrémně kvalitní a bezpečnou možností, jak uchovávat paliva těkavé látky víceméně kdekoliv, kde potřebujete.

Již žádné jednoúčelové kovy

Dříve se nádrže na paliva a podobné látky dělávaly hlavně z kovů. Jenže ačkoliv tyto kovy byly kvalitní, tak bylo potřeba mít na mysli extrémně důležité chemické vztahy. Kvůli tomu se dříve vyráběly takové nádrže víceméně na míru konkrétním druhům paliv nebo jiných látek, které se do nich dávaly.

Dneska je už ale hlavním nosníkem polyethylen. Je jedno, jestli se jedná o nádrže na naftu, žíraviny nebo pouhou vodu. Tento extrémně odolný plast je vhodný pro schraňování všech možných látek.

Dokonalejší čerpací systémy

Systém čerpání mohl být v minulosti jedním z důvodů, proč nemusely být nádrže tak moc ekologické a bezpečné. Ono i nepatrné prokapávání takových látek může za delší dobu způsobit lokální ekologické nepříjemnosti, jejichž sanace může vyžadovat i náročné procedury a s nimi spojené vysoké finanční náklady.

Jenže moderní nádrže na naftu už tento problém opravdu nemají. Zcela naopak se jedná o nádrže, které disponují geniálním systémem čerpání. Přes sadu klapek a přesný digitální průtokoměr se dostane jen takové palivo, které opravdu nádrž opustit má. Díky tomu jsou úniky z čerpacího systému ohromnou vzácností. Mimo toho vysoká efektivita měření průtoku napomáhá i obchodnímu sektoru.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top