Auto-Moto

Využijte kari sítě tím správným způsobem

Když se řekne pojem kari sítě, každý si určitě představí to správné. Hutní materiál v podání drátů, které jsou spojeny do kříže. Tím však vědomosti o kari sítích u mnohých jedinců končí. A právě pro vás je připraven tento článek, abyste měli představu o tom, jak kari sítě vypadají a kde všude je můžete využít.

Kari sítě různých podob

Nejprve se pojďme zaměřit na samotné zpracování tohoto hutního materiálu. Ten víceméně spadá do kategorie betonářské oceli. Kari sítě se skládají z příčných a podélných drátů. Ty mají mezi sebou příslušné rozteče podle toho, k jakým účelům a kde mají být využity. Běžná velikost kari sítě je 3 x 2 m, popřípadě 6 x 2,4 m. Výjimkou však není ani rozměr 5 x 2,15 m. Od toho se odvíjí také celková hmotnost.

Když budete vybírat kari sítě, měli byste kromě rozměrů přihlížet také k tomu, zda jsou vyrobeny z normované oceli. Jedině tak je totiž docíleno požadovaných vlastností takového produktu. To znamená, že kari sítě budou dostatečně pevné a budou se pyšnit patřičnou životností. Zajímat by vás měla primárně materiálová norma.

Použití kari sítí v praxi

Jak asi každý správně tuší, kari sítě jsou využívány ke zpevňování betonových ploch. Pokud je potřebuje využít ve větších plochách, nezapomínejte na překrývání jednoho až dvou ok. Mnohdy dochází také ke spojování jednotlivých kari sítí vázacím drátem, aby se nerozjely při zalévání betonu. Když budete postupovat tímto způsobem, kari sítě splní svůj účel na výbornou. Jejich použití je však daleko bohatší. Když zapojíte trochu fantazie, můžete si je představit třeba v záhonu, kde poslouží jako základ pro popínavé rostliny. Pokud nelpíte na výsledném vzhledu, svoji roli mohou sehrát také v rámci oplocení vybraných ploch, třeba pro domácí zvířata. A v podobných tipech by šlo jistě pokračovat, protože fantazii se meze nekladou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top