Zdraví & sport

V čem jsou výhody elektronické cigarety

pixabay,com

Elektronické cigarety dříve byly málokdy k vidění, ale dnes si můžeme všímat jejich výskytu víceméně stejně často jako je tomu přímo s klasickými tabákovými výrobky. Svoji oblibu si zajisté získávají především kvůli výhodám jak pro kuřáky, tak pro celé jejich okolí. Jaké výhody to mohou být?

Elektronické cigarety bez zápachu a nemocí

Základní výhodou elektronických cigaret je rozdílný způsob produkování vdechovaného aerosolu. Zatím co přímo v běžné cigaretě funguje tabák spalovaný žárem, tak v elektronické cigaretě je princip postavený na topném tělísku, které svým žárem odpaluje směs na principu vodního roztoku.

Zásadní výhodou tak je, že při spalování nedochází ke vzniku dehtu, který působí nejen nepříjemný smrad z cigaret, ale zároveň je zdrojem naprosté většiny nemocí a zdravotních komplikací, které z užívání cigaret vznikají.

Vůně a regulované dávky

Další výhodou je možnost výběhu nejen variant bez pachu, ale dokonce i se specifickými vůněmi či příchutěmi, které si dokáže oblíbit jak kuřák, tak i jeho okolí. Jedná se přitom pouze o vodní roztok s potravinářskými aromaty a je pro kuřáka i okolí zdravý a nezávadný.

Stejně velkou výhodou může být i schopnost dávkovat různé látky podle potřeb. Například při zbavování se závislosti na nikotinu se místo obtížných metod, půstů a náplastí můžete obrátit na speciální směsi pro elektronické cigarety. Tyto směsi totiž obsahují specifikované procento nikotinu a díky tomu můžeme postupně snižovat obsah po citlivých dávkách. V konečném dopadu pak dokážeme závislost zcela zapudit, a to, aniž bychom museli trpět různými půsty.

Regulovat lze nejen samotné dávky nikotinu a dalších látek, ale také teplotu topného tělíska, které odpaluje směs. Tím můžeme produkovat více či méně aerosolu a s ním i jednoduše redukovat jeho intenzitu. Elektronická cigareta je zkrátka jednoduchým způsobem, jak regulovat potřebu kouření přesně podle vašich potřeb.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top