Zdraví & sport

Jak se měří zátěžové EKG?

Měření EKG je už dlouhá léta naprosto běžným nemocničním zákrokem. Zjišťování potřebných hodnot týkajících se srdeční aktivity je bezbolestné a v mnohých případech i poměrně rychlé. U některých pacientů však nestačí pouze klasické měření EKG, ale je vyžadováno zátěžové EKG.

Pod tímto pojmem si můžete představit jediné. Měření požadovaných hodnot v okamžiku, kdy je člověk v nějaké zátěži. Obvykle při tom provádí pod dohledem lékaře příslušnou aktivitu a je napojen na profesionální přístroje. A ty už dnes vypadají opravdu jinak než před mnoha lety.

Zdravotnická zařízení jdou neustále kupředu

Současná zdravotnická technika je na opravdu vysoké úrovni, i pokud jde o zátěžové EKG. Využívány jsou propracované ergometry, v jejichž prospěch hovoří nejenom přesnost měření, která je při zjišťovány diagnózy a problémů velice důležitá. Je to také vysoká mobilita, takže takové zařízení může pohodlně cestovat z oddělení na oddělení.

Nejmodernější ergonomické systémy jsou vybaveny velkou dotykovou obrazovkou. Zátěžové EKG je pak měřeno prostřednictvím několika svorek připevněných na tělo pacienta. Získané hodnoty lze zobrazit nejenom na monitoru, ale je možné je vytisknout. Součástí takového přístroje je i tiskárna.

Profesionální software pro vyhodnocování EKG

Nyní když už víte, jak se měří zátěžové EKG, měla by padnout zmínka o naměřených datech, respektive o jejich zpracování. K tomu lékařům slouží speciální programy, které umí křivky vyhodnocovat na mnoha úrovních a prezentovat nejrůznější výsledky. Takovou techniku, včetně softwarového vybavení přináší například výrobce Seiva, s jehož produkty se lze setkat nejenom v nemocnicích, ale také v menších zdravotnických zařízeních a klinikách. Pro lékaře je to zkrátka sázka na jistotu, protože mají záruku, že zátěžové EKG naměří pacientovi správně a přesně.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top