Zdraví & sport

Přenosné EKG přístroje se používají čím dál častěji

Elektrokardiogram neboli EKG. To je proces, při kterém dochází k měření srdeční aktivity za pomoci specializovaných přístrojů. Zdravotnický úkon, s nímž se lze setkat nejenom v nemocnicích, ale také v moderních soukromých klinikách. V mnoha případech se jedná o nezbytnost při stanovení závažnosti onemocnění, jindy je EKG prováděno jako prevence.

Ať už tak či onak, stále častěji se můžete setkat s novodobějšími typy přístrojů, které takové měření provádí. Dávno pryč jsou doby, kdy šlo o těžká pojízdná zařízení, z nichž šla hrůza sama o sobě.

Moderní EKG přístroje

Pokud v dnešní době navštívíte jakoukoliv nemocnici nebo jiné zdravotnické zařízení, kde vám bude prováděno EKG, buďte si jisti, že to bude na podstatně modernějších přístrojích než kdysi dávno. V současné době se hodně sází na jednoduchost, přesnost výsledného měření a patřičnou mobilitu. Jde o tzv. ambulantní zařízení, třeba v podání dvanácti svodového EKG.

Taková zdravotnická technika se vyznačuje snadným ovládáním, dvanácti kanály, různými formami záznamu a digitální filtrací křivky. Součástí tohoto kompaktního a přehledného přístroje je mimo jiné i termo citlivá tiskárna nabízející šířku papíru šest centimetrů. To je pro zobrazení požadovaných hodnot naprosto dostačující. Z takových výsledků už je lékař schopen určit diagnózu nebo čerpat hodnotné údaje pro další léčbu.

Prvotřídní EKG technika

Na trhu je pochopitelně velká spousta výrobců tohoto zařízení. Mezi ty hodně známé, kvalitní a dlouhodobě odzkoušené však patří společnost Seiva, jejíž produktové portfolio mimo jiné tvoří přístroje EKG. Jestli tedy někdy budete absolvovat měření podobným zařízením, buďte si jisti, že vaše naměřené výsledky budou opravdu přesné. Tato technika totiž patří k těm lepším a začíná být součástí mnohých nemocnic a zdravotnických zařízení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top