Nezařazené

Víte, co je to holter TK a holter EKG?

Současná zdravotnická technika jde neustále kupředu stejně, jako všechno kolem nás. A některé věci se vylepšují opravdu závratným tempem. Do nedávné doby bychom si možná jen stěží dokázali představit, že určité hodnoty lidského těla bude možné měřit mobilně i jinde než pouze v nemocnici.

Dokazuje to zařízení zvané holter, které nabývá opravdu miniaturních rozměrů. Navíc ke svému fungování nepotřebuje napájení z elektrické sítě, ale klasické tužkové baterie. Tím pádem vzniká ona potřebná mobilita. A k čemu holter vlastně slouží?

Měření krevního tlaku a EKG

Holter je takovou zmenšeninou moderních přístrojů sloužících pro měření krevního tlaku nebo elektrokardiogramu. Právě proto se můžete setkat s výrazem holter TK či holter EKG. Stačí jen připojit několik málo prvků na lidské tělo, včetně tohoto holteru a pacient může být monitorován bezdrátově, popřípadě nemusí tento čas trávit ani v nemocnici.

Holter je nástrojem, který se pyšní přesnou detekcí požadovaných problémů, ať už jde o krevní tlak nebo elektrokardiogram. Používána je profesionální oscilometrická metoda a nechybí ani výbava v podobě odolnosti proti nežádoucím artefaktům.

Pokud navštívíte některé ze současných nemocničních zařízení, buďte si jisti, že právě holter bude přístrojem, s nímž se možná velice rychle dostanete do kontaktu.

Vysoká spolehlivost a rychlé vyhodnocení

Dnešní zdravotnictví dokáže fungovat opravdu rychle, k čemuž pochopitelně přispívají zmiňované přístroje, jakými jsou holter TK a holter EKG. Automatické označování atriální fibrilace, bleskové vyhodnocení výsledků za základě spolehlivého algoritmu a zobrazení kvalitních křivek. To je jenom malá část toho, co umí současné holtery, které ve své podstatě přispívají k záchraně lidských životů. Ani s jedním z těchto mobilních zařízení nejde o bolestivé měření.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top