Auto-Moto

V čem se mohou moderní nádrže na paliva lišit oproti svým původním předchůdcům?

pixabay.com

Technologie jde neustále kupředu a s ní se pochopitelně pojí také mnohem větší procento lidí, kteří ji mohou kdykoliv využívat. Právě nádrže na paliva a toxické látky se průběhu mnoha let staly z privilegia některých společností možností, kterou mohou bez omezení využívat víceméně všichni, kteří splňují základní bezpečnostní podmínky. Otázkou ale zůstává, jak moc se nádrže na paliva a toxické látky dokázaly zdokonalit?

Nádrže na naftu a paliva už v kovovém provedení nenajdete

Původně bylo ohromné procento nádrží děláno z kovových slitin. Ty se postupem času zdokonalovaly do fáze, kdy byly vysoce odolné vůči chemickým reakcím s různými látkami. To ale bohužel nemění fakt, že je kov stále látkou lehce podléhající degradaci v přírodních podmínkách. Postupem času tak kov jako materiál nahradil moderní plast polyethylen z něhož se moderní nádrže na naftu vyrábějí.

Plastová hmota celkově je proti kovu mnohem odolnější. Nepodepisuje se na ní ani po celých desítkách let zub času a navíc je pružnější, díky čemuž dovede odolat mnohem většímu procentu fyzického poškození.

Extrémně přesné počítání průtoku paliva

Moderní přístroje navíc dokáží velice kvalitně měřit průtok paliva, dříve tomu tak rozhodně nebylo. Na starých kovových nádržích dokonce mnohdy žádné počítadlo ani nenajdeme. Jednou z věcí, která se už před mnoha lety stala průlomem je digitální průtokoměr. Což je zařízení, které je schopno v kalibrovaném stavu počítat průtok paliva s přesností na desetiny procenta.

Vedle ekonomických hodnot, které pochopitelně pomáhají dokonalé kontrole použitého paliva, je ale také ekologický význam technologie opravdu vysoký. Bez nadsázky se dá říct, že neproteče přes dobře servisované zařízení ani jedna zbytečná kapka, která by mohla působit znečištění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top