Auto-Moto

Víte, co je to adblue a jak se skladuje? Funkční prostředek Evropské unie v boji proti emisím

pixabay.com

Velice aktivním tématem napříč celým světem je ekologie a co minimalizace dopadů stále se rozvíjející lidské kultury na přírodní prostředí. V rámci toho je jednou z nejvíce zasahujících oblastí právě automobilový průmysl a doprava. V dnešním článku si představíme adblue, které je jednou z evropských metod na boj právě s likvidováním přírodního prostředí.

Co to je adblue a jak funguje?

Adblue se vyloženě používá pouze pro automobily, které jsou poháněny naftovým motorem. Takže například u dopravních společností je jeho užívání doslova denní záležitost. Hlavním významem příměsi adblue ke klasickému palivu je co největší minimalizace emisí. Dá se říci, že adblue funguje jako další přídavný filtr k těm, kterým jsou již motory vybaveny. Pomocí chemické reakce na sebe váže část špatných zplodin a dříve, než opustí výfuk je dokáže neutralizovat do podoby jednoduchého kyslíku.

Adblue je jako aditivum složeno z celkem třiceti dvou a půl procentní sloučeniny močoviny ve vodě bez přítomnosti minerálů. Je tak založena na vodní bázi a zároveň je netoxickou a nehořlavou látkou. Všemi těmito vlastnosti je tedy látka, někdy označována jako AUS 32, považována za jednu z nejekologičtějších v boji proti zamořování planety.

Jak fungují nádrže na adblue?

Jakmile tankujete adblue, tak se většinou jedná o specializovanou nádrž na paliva. Nádrže na adblue přitom nejsou nijak extrémně odlišné od nádrží používaných na jiné druhy pohonných hmot, například nafty. Tělo je děláno z vysoce odolného polyethylenu, což je chemicky resistentní druh plastové hmoty. Vyznačuje se extrémní životnostní danou právě nejen chemickou odolností, ale také celkovou fyzickou odolností a pružností vůči jakémukoliv mechanickému poškození.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top