Auto-Moto

Technické zajímavosti o nádržích na paliva, které vás možná dokáží překvapit

pixabay.com

Nádrže na paliva jsou poměrně obyčejným zařízením, které najdete v téměř každém rozsáhlejším vozovém parku a u většiny dopravních společností. Jenže na první pohled nenápadné a velice obyčejné zařízení dokáže být ve spoustě technických detailů zajímavé a možná vás překvapí, jaké zajímavosti se dozvíte v dnešním článku.

Kovové nádrže na naftu? S těmi je už dávno konec!

Jakmile se řekne nádrž na naftu, tak si všichni představí tvar klasické kovové cisterny. Jenže s těmi je už dávno konec a nádrže na naftu jsou dnes mnohem dokonalejší a z odolnějších materiálů. Konkrétně polyethylen je speciální druh plastu, který se vyrábí nejen na produkci nádrží na naftu, ale také na produkci nádrží a úložných prostor pro celou řadu těkavých nebo hořlavých látek. Má totiž ohromnou odolnost vůči chemickým vlivům a díky tomu tak vystrnadil z výroby všechny další materiály.

S polyethylenem z nádrží zmizely sváry a spoje

Další zajímavostí a výhodou tohoto materiálu je jeho dobrá tvárnost. Dá se trošku s úsměvem tvrdit, že jakmile potkáte černou plastovou nádrž, jedná se právě o polyethylen. Pokud ale některou opravdu na vlastní oči potkáte, tak ji zkuste obejít a spočítat sváry. Že jste skončili na nule? Nepočítáte špatně! Takzvaná metoda kroužení je moderním způsobem jak pracovat s plastovými materiály a vytvořit tak dokonalejší konstrukci bez jakýchkoliv spojů.

Spotřeba hlídaná na setiny procenta

Moderní nádrže skrývají opravdu důmyslný čerpací mechanismus. V jednom ohledu je výbornou ekologickou kontrolou a funguje jako prevence jakéhokoliv úniku chemikálií, na druhou stranu potom zároveň pracuje dokonale při propočítávání finanční náročnosti vozidla. Vnitřní mechanismus totiž dokáže pomocí dokonalého průtokoměru měřit s přesností na úžasné setiny procenta!

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top