Zdraví & sport

V čem shledáváme největší výhody ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu?

ultrazvukové zvlhčovače vzduchu
pixabay.com

V současné době se co nejvíce hledí na zkvalitňování prostředí, ve kterém se pohybujeme a musíme dennodenně pracovat. Mezi nejžhavější trendy a nejvíce využívané přístroje, které podporují kvalitu ovzduší, patří ultrazvukové zvlhčovače.

Jak fungují ultrazvukové zvlhčovače?

Veškeré zvlhčování a zkvalitňování vzduchu je postaveno na vysokofrekvenčním ultrazvukovém oscilátoru, který vytváří z vody velké množství malinkých kapiček – nazývá se to mlžina. Tato mlžina je za pomoci ventilačního systému vyfukována do vzduchu a zajišťuje tak zvýšení vlhkosti. Mlžina je vyfukována rovnoměrně.

Proč právě tyto zvlhčovače?

Celkově patří mezi lidmi ultrazvukové zvlhčovače mezi nejoblíbenější a je to právě z důvodu velice nízké spotřeby energie a nízké hlučnosti. Zároveň patří mezi nejvýkonnější zvlhčovače vzduchu.

Velmi podstatné je dbát velkou pozornost hygieně. Voda, která zůstane ve zvlhčovači nevyužita, musí být pravidelně měněna za novou. Pokud se tak neučiní, začnou se v ní tvořit bakterie, které by se následně mohly začít dostávat do vzduchu. Na trhu se však můžeme setkat s typy ultrazvukových zvlhčovačů, které jsou navíc vybaveny i ohříváním vody, díky čemuž jsou bakterie a jiné zárodky likvidovány. Dochází však k ohřevu pouze menšího množství a to opravdu v těsné chvíli předtím, než dochází k rozprášení do vzduchu.

Pokud máte i Vy problém s tvrdou vodou, je obecně doporučováno rovnou vyhledávat ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které mají již v sobě zabudovaný změkčovací filtr. Pokud tento filtr není součástí zvlhčovače, může dojít k tomu, že Váš zvlhčovač bude mít kratší životnost, než by běžně měl.

A co říci na závěr? Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu patří k velmi oblíbeným a moderním přístrojům, které se ideálně hodí do větších výrobních hal, kde bývá těžký a hůře dýchatelný vzduch. Nicméně jejich využití můžeme najít i v domácnostech. Podle využití také rozlišujeme různé velikosti zvlhčovačů. Jak logicky vyplývá, domácí ultrazvukové zvlhčovače jsou podstatně menší a jednoduší než zvlhčovače určené do průmyslových hal.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top