Auto-Moto

V ceně paliv se blýská na lepší časy. I tak se ale vyplatí dělat zásoby

V posledních měsících je cena a dostupnost paliv velice žhavým tématem na poli motorismu. Ať už pro běžné uživatele motorových vozidel, nebo pro logistiku a podnikání, je současná situace kolem paliv extrémně nepříjemná.

Dlouho se cena téměř raketově šplhala na nevídané rekordy, které hrozily atakováním až padesáti korun za jediný litr. Naštěstí se ale situace do značné míry ustálila v poslední době, což má za následek konečně i ten efekt, že cena paliva sice nepatrně, ale konečně klesá.

Pro firmy je důležitý každý halíř

Zatím co pro běžné uživatele silničních vozidel nejsou slevy o halíře ničím lákavým, tak pro společnosti je každý halíř extrémně důležitý. Konec konců pro běžného občana může být i snížení ceny o korunu víceméně úsporou v rámci desítek korun, možná drobných stovek korun.

U společností, které ale posílají svoje vozy na tisíce a tisíce kilometrů měsíčně, je každá sleva extrémně důležitá. V tomto období tak určitě společnosti, které mají vlastní nádrže na naftu v rámci sídla, budou určitě dokupovat a schraňovat zásoby paliva.

Bude cena klesat i v příštích měsících?

Postupné klesání ceny paliv bude velice ovlivněné tím, jak bude i nadále fungovat spolupráce s východními státy ve světle konfliktu na Ukrajině. Říct tak pevné slovo a nemít obavy o jeho naplnění víceméně není ani možné. Každopádně je ale důležité říct, že už většina států i samotná Evropská unie učinila řadu kroků, které minimálně navyšování ceny paliv rozhodně omezí. Problémem je, že lidé vztahují cenu paliv na cenu ropy na trhu. Ta sice dlouhodobě stagnuje, a dokonce i klesá, ale v konečném produktu tvoří jenom dvacet procent samotné ceny. Vše ostatní jsou náklady, které patří k distribuci a výrobě paliv, které s tržní cenou samotné ropy nejsou nijak spojeny.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top