Móda & styl

Víte, čím se měří zátěžové EKG?

Elektrokardiogram nebo EKG. To je vyšetření správné funkčnosti srdce, které je v dnešní době prováděno v podstatě ve všech nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních. Bezbolestné metoda vyšetření slouží pro stanovení správné diagnózy a sloužící k odhalování nejrůznějších problémů se srdcem. Pokud něco takové máte v nejbližší době podstupovat, určitě se vám hodí pár praktických informací, jak všechno vlastně probíhá. Konkrétně se zaměříme na zátěžové EKG.

Přístroje pro měření EKG

Nejprve si pojďme prozradit, čím se vlastně měří takové EKG. Využívání jsou k tomu pochopitelně moderní zařízení. Jednu kategorii produktů představují přístroje na stojanu s kolečky, které lze převážet dle potřeby. Tyto modely navíc disponují obrazovkou pro zobrazení aktuálních výsledků a tiskárnou pro jejich tisk.

Pokud jde o zátěžové EKG, velice často padne volba na mobilní holtery. Ty se přichytí k tělu pacienta a sbírají potřebná data. Zobrazována jsou následně v počítači za pomoci vhodného softwaru.

Zapomínat bychom neměli ani na velice důležité slovíčko „zátěžové“. Právě zátěžové EKG je u pacienta měřeno v zátěži. To znamená, že musí vykonávat určitou činnost. K tomu naopak slouží moderní ergometry podobné klasickému šlapacímu kolu. Opakem zátěžového EKG je pak to klidové. Takové měření probíhá v klidu.

Moderní technologie ve zdravotnictví

Ať už je prováděno zátěžové EKG nebo klidové EKG, vždy jsou využívány novodobé přístroje prezentující se vysokou přesností měření. Technologie jdou v tomto ohledu neustále kupředu, což je pouze k prospěchu věci. Profesionální ergometrické systémy dnes najdete v mnoha nemocničních zařízeních. Tyto výrobky v kombinaci se znalostmi lékařů doslova zachraňují životy, za což buďme rádi.

Pokud vás čeká zátěžové EKG, rozhodně se nemusíte čehokoliv obávat. Maximálně se trochu zapotíte při aktivním pohybu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top