Tech

Víte, čím vám v nemocnici změří EKG?

Měření EKG je vyšetřením, které je v nemocnicích a vybavených zdravotnických klinikách na denním pořádku. Tzv. elektrokardiogram je využíván proto, aby se u pacienta zjistila funkčnost jeho srdce. Víte ale, čím je takové EKG vlastně měřeno? Dnes už to nejsou robustní a „prehistorická“ zařízení, ale zcela moderní přístroje.

Mobilní měření EKG

V první řadě je třeba zmínit, že měření EKG se rozhodně obávat nemusíte. Tento typ vyšetření nepatří k bolestivým. Ve své podstatě ho vůbec neucítíte. A to se týká především měření klidového EKG. Jak už prozrazuje jeho název, pacient je v takovém případě v klidu.

Využívány jsou hlavně menší mobilní přístroje, které jsou připevněny k tělu a snímají funkci srdce. To přichází vhod také při vykonávání nejrůznějších činností, kdy mohou lékaři, porovnávat výsledky v odlišných situacích. EKG tak nemusí být pouze klidové, ale i zátěžové. V jeho případě jsou získávány přesné hodnoty měření při realizaci daného úkonu.

Co všechno umí přístroje pro měření EKG?

Jejich hlavní funkcí je pochopitelně sběr potřebných dat. Obvykle jde o několika svorkové moderní přístroje využívající bezdrátové technologie. Mobilní jsou díky tomu, že mají vlastní akumulátor s dostatečnou výdrží. Získávat s nimi lze nejrůznější záznamy měření. Stačí stisk jediného tlačítka a vše se rozjede samo a automaticky. Měření EKG za pomoci této techniky cílí na dokonalou interpretaci EKG křivky. Přínosné jsou také nejrůznější filtry.

Současné nemocnice a kliniky už jsou plnohodnotně vybaveny podobnými zařízeními, která lze navíc párovat s počítačem a příslušným programem pro zpracování dat. Právě tyto přístroje jsou důkazem toho, že novodobá technika tohoto typu se ubírá tím správným směrem. O tom se ostatně můžete přesvědčit v okamžiku, až vás lékař pozve na měření EKG.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top