Tech

Ochrany není nikdy dost, aneb co kutil musí mít

zdroj: pixabay.com

Jedna z věcí, kterou velice rádi a aktivně podceňují profesionální kutilové je adekvátní pracovní vybavení. Vždy si totiž dávají maximální pozor na kvalitu používaného nářadí, ale zapomínají na správné oblečení, obuv, a dokonce i na povinné ochranné prvky.

Pro zranění nemusíte udělat nic špatně

Sice to zní jako jedno velké klišé, ale bohužel je to naprostá pravda. Nemusíte totiž udělat nic špatného, či nešikovného abyste se při práci s různými materiály nepříjemně poranili. Například při práci s kovem můžeme počítat s tím, že při většině úkonů lítají opravdu ostré odštěpky, jejichž vdechnutí či vnik do oka může být problémem s trvalými následky. Měli bychom se tedy naučit, že pracovní oděvy a pracovní obuv uzpůsobené konkrétně pro náš obor či náš styl výroby, jsou zkrátka naprosto nepostradatelný základ.

Pracovní oděvy a obuv s nespočtem možností

Sehnat kvalitní oděv pro různá řemesla a manuální práce je přitom naprosto jednoduché. Téměř každé město disponuje kamenným obchodem, kde minimálně základní vybavení vždy pořídíte. A pokud se vám to nedaří u vás v domovině, tak nepropadejte skepsi. Existují totiž internetové portály, které se specializují na pracovní oděvy a pracovní obuv v míře, ve které vám sortiment není schopný nabídnout, byť sebelepší kamenný obchod.

Ve standardně širokém sortimentu si tak můžete vybírat z naprostého nespočtu možností. Vše začíná od materiálů, které by měli být pohodlné a nemají omezovat pohyb, ale v některých okolnostech na úkor komfortu především plní funkční či bezpečnostní stránku. Nikdy totiž při práci nedávejte vás osobní komfort na první místo před jakékoliv funkční prvky, které by vám mohli minimálně ušetřit nepříjemná poranění a komplikace, o které žádný profesionální řemeslník ani hobby kutil prostě nestojí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top