Zdravotnictví obecně využívá spoustu novodobých a moderních nástrojů, což je dobře. Mimo jiné jde také o měřící přístroje, které získávají nezbytné hodnoty prozrazující zdravotní stav pacienta a napovídající lékaři, jakým směrem se má ubírat léčba. Jedním z takových nástrojů je také holter TK neboli ambulantní monitor krevního tlaku. Jestliže nevíte, co si pod ním představit a jak takové zařízení vypadá, začtěte se do následujících řádků.
Jak vypadá holter TK?
HolterTK je do jisté míry popsán již svým alternativním názvem. Jedná se o přístroj menších rozměrů, který je využíván ambulantně. To znamená, důraz je kladen na vyšší mobilitu a přenositelnost. Výrobek je schopen sbírat data 24, 48 a více hodin. Ty pak mohou mít jasně vypovídající hodnotu. Holter tohoto typu jasně cílí na krevní tlak. V tomto případě se můžete setkat ještě se zkratkou ABPM neboli ambulantní monitor krevního tlaku.
Ve prospěch tohoto moderního zařízení lze zmínit takové vlastnosti, jakými jsou špičkové hodnocení přesnosti, odolnost proti artefaktům, použití precizní oscilometrické metody měření a maximální kompaktnost. Díky nízké hmotnosti holter nebude během měření omezovat žádného pacienta. Výstupem tohoto přístroje může být mimo jiné jednostránková závěrečná zpráva.
Komunikace s ambulantními programy
Profesionální holter TK pochopitelně umožňuje i širší použití, a to díky komunikaci s ostatním zdravotnickým softwarem. Právě tato možnost nabízí pestré zpracování dat a další využití. Podstatné je zmínit, že měření tímto přístrojem není bolestivé a pacient o holteru v podstatě neví. Buďme tedy rádi, že se zdravotnická zařízení vyvíjí tím správným směrem a je dosahováno stále přesnějších a rychlejších výsledků. Tato technika může ve výsledku zachraňovat lidské životy.