Zdraví & sport

Jak si připravit opravdu dokonalé smoothie v domácnosti?

unsplash.com

Smoothie je jednou z věcí, které patří mezi nejmodernější trendy v oblasti zdravé výživy. Zároveň ale smoothie nemusí být vůbec jenom trendem, ale i velice dobrou součástí zdravé výživy a diety. Jak si ale připravit opravdu to nejlepší smoothie?

To pochopitelně není jenom otázkou nápadu, ale také dobrých ingrediencí, a především přípravy jako takové. Mezi smoothie a dalšími různými ovocnými a jogurtovými nápoji je totiž poměrně dost velký rozdíl. Dnes vám poradíme, jak udělat opravdu výborné smoothie za pár minut!

S jakými surovinami ideálně pracovat?

První otázkou je, z jakých surovin smoothie dělat. Abyste dosáhli opravdu dobrého zážitku z kvalitního smoothie, tak musíte volit kombinaci ideálně zcela čerstvého ovoce a zeleniny. Mezi časté mýty patří to, že mražená je špatně. V zimě je ale i mražená zelenina a ovoce velice dobrým zdrojem stopových prvků a vlákniny, takže je stále mnohem lepší nežli nic.

Spousta lidí do smoothie přidává také mléko, nebo jogurt. Jedná se tak o krémovější a sytější variantu, která je nejen že komplexnější díky obsahu bílkovin, ale také je mnohem sytější. Hodí se tak například i pro večerní zasycení, pokud už nechcete nic jíst.

Jak připravovat smoothie?

Pokud chcete opravdu kvalitní a výživné smoothie, tak bychom zaručeně nepoužívali klasické odšťavňovače nebo roboty. Je to sice schopné domácí elektro, ale je tady problém v tom, že dokáže při práci ohřívat směs.

Jejím ohříváním dochází k tomu, že se likviduje komplexní obsah vitamínů a stopových prvků. Proto raději používejte speciální přístroje přímo na smoothie, které tento jev nemají mají o něco menší otáčky, a navíc mají dobře izolovaný motor. Pokud chcete mít jistotu, tak je vhodné do smoothie vhodit ještě kostku ledu, která jej dokonale ochladí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top