Elektronické cigarety

Elektronická cigareta jako prostředek ke zdravému kouření

unsplash.com

Že kouření bude vždycky kouření a nikdy nebude zdravější? To možná platilo před pěknou řádkou let, kdy ještě nebyly elektronické cigarety na světě. Jenže s novými technologiemi se ukazují stále i nové možnosti, jak se chovat šetrněji k našemu zdraví.

Někdo by sice mohl namítat, že pokud někdo považuje kouření za škodlivé, ať prostě přestane. To ale není rozhodně tak jednoduché, protože se jedná bezkonkurenčně o nejrozšířenější závislost na světě. Zdravé kouření je ale opravdu možné. A to díky elektronickým cigaretám.

Dostaňte závislost pevně pod svoji kontrolu

Většina lidí nezačíná s regulací kouření kvůli zdraví, ale kvůli tomu, že to časem přesáhne rozumné meze. Většina kuřáků začne nekontrolovaně kouřit i krabičku až dvě denně a je skoro těžší je najít bez cigarety než s cigaretou v ruce.

Úplně přestat je ale extrémně obtížné, protože tento proces provází celá řada nepříjemných abstinenčních příznaků, nebo dokonce tloustnutí. V případě elektronické cigarety ale můžete mír nastolit tím, že začnete postupně regulovat nikotin. Tedy tu látku, na kterou se při kouření tvoří aktivní závislost. Díky citlivé regulaci dokážete postupně snižovat přehnanou chuť na cigaretu, ale zároveň se přitom vyhnete abstinenčním příznakům.

Přestaňte si ničit plíce

Dalším důvodem, proč jsou elektronické cigarety mnohem zdravější, je celá řada vedlejších produktů spalování, které v nich prostě nenajdete. Jde především o dehet, tedy velice těžkou látku, která vzniká při spalování pevných hmot. Dehet je víceméně neodbouratelný z lidského organismu. Usazuje se trvale v plicích a snižuje tak jejich průchodnost a kapacitu. Elektronické cigarety jsou ale specifické tím, že žádný dehet ani podobné látky neprodukují. Proto jsou také mnohem zdravější než běžné tabákové výrobky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top