Zdraví & sport

Poradíme vám několik základních tipů, jak zlepšit kvalitu svého spánku

unsplash.com

Kvalita spánku je jednou z věcí, které dokáží pozitivně či negativně ovlivňovat náš každodenní život. I když máme spánek dlouhý, ale není kvalitní, tak je stále mnohem pravděpodobnější, že nebude dostatečný pro kvalitní regeneraci.

Většinou jde ale opravdu o poměrně dost malé množství věcí, které jsou důležité pro zásadní zlepšení kvality spánku. A některé z těch jednoduchých maličkostí vám představíme právě dnes.

Vždycky před spánkem nejdříve vyvětrejte

Jednou z těch nejdůležitějších záležitostí pro kvalitní spánek, je okolní vzduch a prostředí. Vždycky před spánkem tedy zapracujte na tom, abyste usínali za co nejlepších podmínek. To znamená, že byste měli minimálně na chvíli vyvětrat, abyste do místnosti vpustili dostatek čistého vzduchu.

S tím souvisí především to, abyste nespali v přetopených místnostech. Přetopené místnosti jsou totiž dalším důvodem, proč se nám těžko usíná a v noci se často budíme. Měli bychom proto vždycky usínat v noc nejpříjemnějších podmínkách. V zimě je tento problém dvojnásobný kvůli tomu, že velice často lidé usínají v totálně přetopených místnostech.

Kvalitní matrace jsou velice důležité

Jednou z věcí, které dokáží extrémně ovlivnit naše pohodlí, jsou kvalitní matrace. Většina kvalitních matrací vám nabídne specifické zóny, které jsou zpevněné. Díky tomu budete mít vždycky během spánku ideální pozici těla a budete moci dobře spát. Nejde přitom nutně o to, abyste kupovali co nejdražší matrace v nabídce.

Velice často jsou to především levné matrace, které vám nabídnou ideální kombinaci výkonu a kvality. Nemusíte přitom jít daleko, protože jsou i mnozí tradiční výrobci, kteří produkují špičkové české matrace. Výhodou takových matrací je vysoká dostupnost, která je kombinovaná s kvalitou a dobrou cenou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top