Zdraví & sport

EKG lze dnes naměřit snadno, rychle a přesně

EKG neboli elektrokardiogram je vyšetření, které slouží pro zjištění správné funkčnosti srdce. Jde o poměrně běžný lékařský úkon, díky němuž mohou doktoři lépe posoudit zdravotní stav pacienta a vyvodit důsledky v podobě odpovídající léčby. Málo kdo však tuší, jak je EKG v dnešní době měřeno. Dávno pryč jsou doby zastaralých přístrojů. Současnosti jednoznačně vévodí moderní technologie.

Profesionální ergonomické systémy

Pod pojmem profesionální ergonomický systém si můžete představit mobilní techniku EKG, která má vše nezbytné pro měření. Narazit pochopitelně můžete na různé typy přístrojů. Jednu skupinu tvoří mobilní stojany na kolečkách, jejichž nedílnou součástí je měřící zařízení sloužící pro sběr dat, flexibilní sondy připevnitelné na tělo pacienta, ale také tiskárna pro vytištění požadovaných výsledků.

Hodnoty EKG lze však měřit ještě mobilnějším přístrojem, než je ten výše popisovaný. Jde o speciální holtery. Ty jsou připevněny na tělo pacienta a ten s nimi může vykonávat nejrůznější činnosti. Právě díky tomu jsou získávány odlišné hodnoty měření. Typickým příkladem je klidové EKG a zátěžové EKG.

Moderní technika tohoto typu se vyznačuje intuitivním ovládáním a vysokou přesností naměřených hodnot. Díky tomu vznikají kvalitní EKG křivky, které jsou velkým přínosem pro lékaře stanovujícího odpovídající diagnózu.

EKG přístroje propojené se zdravotnickými programy

Nesporným benefitem této techniky je také propojení s lékařskými softwary. Nasbíraná data je tak možné vyhodnocovat na základě nejrůznějších kritérií. EKG přístroje jsou zkrátka velkým přínosem pro zdravotnictví a s těmi modernějšími se už můžete setkat na většina klinik a v nemocnicích. Jestliže vás v budoucnu bude čekat elektrokardiogram neboli měření srdeční aktivity, rozhodně se nebojte. Nejde totiž o bolestivé vyšetření.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top