Zdraví & sport

Víte, co jsou to holtery TK a EKG?

pixabay.com

S pojmem holter se pravděpodobně setkalo menší množství lidí. Narazit na něj mohli spíše občané se zdravotními komplikacemi, jejž podstoupili různá vyšetření a při nich byl využíván právě holter. Ve své podstatě jde o Holterův monitor neboli speciální zařízení sloužící k zaznamenávání srdeční aktivity a dalších hodnot.

Ve prospěch této lékařské pomůcky hovoří především její mobilita a možnost získávat potřebné výsledky v řádu několika hodin, ať už jde o den či dva. To vše bez nutnosti připojení na napájení. Výhodou holterů je totiž provoz na tužkové baterie.

EKG holter v malém provedení

Kvalitní EKG holter, to je vlastně miniaturní tříkanálový záznamník, který je spojen hlavně s vysokým komfortem pro pacienta. Ten o tomto zařízení na svém těle v podstatě neví. Přitom holter je vybaven třemi reálnými kanály EKG a hardwarovou detekcí PM.

Součástí většiny EKG holterů jsou také malé přehledné displeje, díky nimž je zřejmé, jak vypadají aktuálně získané hodnoty. Přenos dat je následně řešen za pomoci USB konektoru nebo speciální čtečky CF karet. Tato data lze následně zpracovávat, vyhodnocovat a zobrazovat v libovolně daných režimech a modulech.

Není to však jenom EKG holter, který nachází ve zdravotnictví tak široké použití.

K čemu slouží holter TK?

Alternativou výše popisovaného je holter TK. Ambulantní monitor krevního tlaku, jenž je velice často spojován se zkratkou ABPM. V jeho případě je využita oscilometrická metoda měření s vysokou odolností proti jakýmkoliv artefaktům.

Celistvý a odolný vzhled je spojen hlavně s vysokou přesností měření, ať už jde o hodnoty A/A BHS, ANSI/AAMI nebo ESH. A výstup? Tím je jednostránková závěrečná zpráva, z níž vyčtete všechno potřebné. K tomu si připočtěte ještě snadnou obsluhu a nízkou hmotnost. Tak vypadají lékařské přístroje současné doby.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top